Uyuşturucu verilen yabancı kelepçe istemedi, polisin parmağını ısırdı. Şartlı tahliye aldı

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Serhii Yanko, bir kadın polis tarafından ısırılmadan önce tüm belgeleri istediği için büyükelçilikten yeni bir belge alması gerekiyor. Ukrayna'nın açıkladığı mevcut tedbirlere göre oradaki kanalizasyon komisyonuna gitmek zorunda olan kişi kategorisine giriyor. Ve eğer Ukrayna ona pasaport verirse, bir Çek mahkemesinin vereceği yetkili ceza, Çek Cumhuriyeti'ndeki oturma izni için yine sorun teşkil edecek.

Yankov, 10 Mayıs'ta Pilsen Tomanov Caddesi'nde birinci oldu. Sabah saatlerinde asi davranışlar sergilemeye başlayınca mahalle sakinlerinden biri polisi aradı. Bunun yerine iki yıllık bir içki içti. Sarılmış haldeki köpek bile onların çağrılarıyla sakinleşmeyi reddetti. Tam tersine polise yumruk atmaya çalıştı. Başarılı olamadı. Yere getirildi. Kelepçelerini kesmeye çalıştıklarında Teğmen Dominic H.'nin küçük elini ısırdı ve Teğmen Libor Eich'in ölümünü anlattı.

Onu Ukrayna'dan inkar etmedi. Hapishanede yaptıklarım üzerine derin düşüncelere daldım. Acı verici olduğunu biliyorum. Üzgün olduğumu dikkate alarak mahkemeye başvurdum. Yokluğumdan acı çeken eşim ve çocuklarım başlarına kül döktüler. Ambalajlamaya aşinaydım.

Uyuşturucuyla sakinleştirdi, ardından kadını ısırdı

Daha sonra Çek Cumhuriyeti'nde ne kadar süre kaldığı, çalışma izni olup olmadığı, mülteci olarak koruma alıp almayacağı konularına karışmaya başladı. Bu yılın 30'una kadar korumam var. Kendi ifadesine göre Esk'te hemen hemen aynı şirketlerde çalışıyordu, her birinde çok az şey vardı.

Pilsen'e, hiçliğin ortasında bir iş bulma kurumuna gittim. Çantamı bankın üzerine bıraktım ve bir içki almaya gittim. Ben taşındığımda gitmişti ve bir sürü belgeyle Tachovsko'dan Pilsen'e nasıl geldiğini anlattı. Daha sonra uyuşturucuyla sakinleşmek istedi ve bu esnada kadın polisi ısırdı.

Yargıç, Yankov'un Ukrayna'daki kanalizasyon komisyonuna rapor vermek zorunda olup olmayacağını sormaya başladığında, bunun kendisini ilgilendirmediği konusunda ona güvence verdi. 16 yaşımdan beri doktor bana kalp rahatsızlığı nedeniyle askere gidemeyeceğimi söyledi. Mahkemede Jene, sorunlarının nasıl ortaya çıktığını bile anlatamadı. Çek Cumhuriyeti'nin kalbe ihtiyacı olmadığını da sözlerine ekledi.

Davalıya göre, davalı R'nin kendisine sağladığı faydaları kötüye kullanmıştır. Polise saldırmak her eyalette suçtur. Uyuşturucu kullandığı ve ne yaptığını bilmediği bahanesi yalandır. Ülkenin refahından bahsetmesi, savaşa gitmemesi çok yazık ama bir yandan da Çek Cumhuriyeti'ne gidiyor ve burada ölüyor. İnternette birkaç kez Ukraynalı kadınlara maaş ödendiği ortaya çıktı. Eicha, bunun böyle olduğunu kimsenin bilmediğini, ancak sarılı adamın geçmişte onu sınırladığı için kalbindeki sorunları tarif edemediğinden şüphelendiğini savundu.

Bir kadın polisi ısırdığı için Yankov'un 10 ay bir yıl şartlı tahliye talebinde bulundu. Yabancı avukat Vclav Vlada, tek hakime davanın şartlı tahliye ve sanığın serbest bırakılması yoluyla çözülmesini önerdi. Yankov cezanın ertelendiğini duyunca ağladı.

Hakim görevden kaçının dedi

Baba, obezite korkusu nedeniyle gözaltına alındığını duyunca gözyaşlarına boğuldu. Sanığın elinde herhangi bir belge yok ve yargıç, askere alınmak üzere önceden hazırlanmış bir Ukraynalı olduğundan, serbest bırakıldıktan sonra bu belgeleri hızlı bir şekilde elde edebileceğinden şüphe ediyor. Üstelik belgesiz bir yabancı mahkemeden belge alamaz, ülkemizde onu kimse işe almaz. Geçmişte adm'in bildirdiği R'de yaşamak bile birkaç kez gerçeğe uymuyordu.

Kendince sorumluluklardan kaçınma eğiliminde olduğuna dair bir şüphe var. Smk, e savaşa gitmek zorunda kalmaması için 16 yaşındayken Ikae'den onay aldı. Bu farklı bir durum ve Ukrayna tarafına genel göçün gelmesiyle birlikte gelecekte Ukrayna'dan pasaport alıp almayacağına dair hiçbir soru yok. Pasaport almanın şartı, vergi yükümlülüğünün yerine getirilmiş olması olup, vergi komisyonu huzuruna çıkarılan Yargıç Vladimr k.

Sanık derhal tutukluluk talebine karşı dilekçe verdiğinden, tutuksuz yargılanıp tutuklanmayacağına istinaf mahkemesi karar verecek. Kadın polisi ısırdığı gerekçesiyle sanık yıllarca hapis cezasıyla tehdit edildi.