‘Sound of Music’ Ailesinden Rosmarie Trapp 93 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Müzikal ve sinema sahneleriyle ün salmış şarkıcı ailesinin bir üyesi olan ve ailenin patriği Baron Georg Johannes von Trapp’ın hayatta kalan son kızı Rosmarie Trapp, 13 Mayıs’ta Morrisville’deki bir huzurevinde öldü. 93 yaşındaydı.

Stowe, Vt.’deki aile şirketi Trapp Family Lodge, Salı günü ölümünü duyurdu.

Bayan Trapp (yıllar önce adından “von”u çıkaran), Georg ve Maria Augusta (Kutschera) von Trapp’in kızıydı, aileyle birlikte bir mürebbiye olan ve nihayetinde baronla evlenen müstakbel rahibeydi.

Rosmarie, Georg von Trapp’in ilk karısından yedi çocuğuna odaklanan “The Sound of Music”te tasvir edilmemiştir, ancak bu ülke Nazi yönetimine girdikten sonra aile 1938’de Avusturya’dan kaçtığında aslında neredeyse 10 yaşındadır. “The Sound of Music”in ailenin hikayesiyle birlikte aldığı pek çok özgürlük arasında zaman çizelgesi de vardı – Georg ve Maria aslında on yıl sonra değil, 1927’de evlendiler.

Her halükarda, Rosmarie yıllarca Trapp Family Singers ile seyahat etti ve performans sergiledi ve Stowe’daki konukevinde misafirler için şarkı söylemeye devam etti. Yine de, müzikalin 1959’da Broadway’de çıkış yaptıktan, üç yıllık bir koşuya başladıktan ve ardından en iyi filmi kazanan 1965 filmine uyarlandıktan sonra üzerine getirdiği şöhreti benimsemesinin biraz zaman aldığını kabul etti. Oscar.

1997’de, Pennsylvania merkezli bir kilise olan Çarmıha Gerilmiş Kişi Topluluğu adına müjdeyi verirken Chicago Tribune’e “Eskiden bir müze olduğumu düşünürdüm” dedi, “ama bundan kaçamıyorum.”

“Artık onu bir araç olarak kullanıyorum” diye ekledi. “Artık onun kurbanı değilim.”

Baron Georg von Trapp’in çocuklarından bazıları, 1997’de ailenin bir loca işlettiği Stowe, Vt.’de onun onuruna bir Ayin sırasında şarkı söylüyor. Soldan sağa Maria von Trapp, Eleonore Campbell, Werner von Trapp, Rosmarie Trapp ve Agathe von Trapp Kredi… İlişkili basın

Rosmarie Barbara von Trapp, 8 Şubat 1929’da Avusturya’nın Salzburg kentinin dışındaki bir köy olan Aigen’de doğdu. Aile 1930’larda Avrupa’da halka açık bir şekilde şarkı söylemeye başladı, ancak baronun Hitler’le işbirliği yapmakla ilgisi yoktu ve Naziler kontrolü ele geçirdi ve bu nedenle aile Avusturya’dan İtalya’ya giden bir trene bindi. (Gidişin “Müzik Sesi” tasviri kurgulanmıştır.)

Aile ilk New York konserini Aralık 1938’de Town Hall’da verdi ve kısa süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne, önce Pennsylvania’ya, ardından Vermont’a yerleşti.

Bayan Trapp, 2007’de Florida’daki The Palm Beach Post’a, Palm’daki William T. Dwyer Lisesi’nde müzikal tiyatro programı ve Holokost çalışmaları derslerinden öğrencilerle konuştuğunda, “Amerika’yı seçtik çünkü Hitler’e en uzak olanıydı” dedi. Sahil Bahçeleri.

Aile şarkı grubu 1950’lere kadar performans göstermeye devam etti. On yılın sonlarında, Bayan Trapp ve diğer aile üyeleri, birkaç yıl boyunca misyonerlik yapmak için Yeni Gine’ye gitti. Bayan Trapp’ın babası 1947’de ve annesi 1987’de öldü.

Bayan Trapp’in erkek kardeşi Johannes von Trapp, orijinal aile şarkıcılarının yaşayan son üyesi ve ondan hemen kurtulan tek kişidir.

Trapp Family Singers repertuarında elbette daha sonra Richard Rodgers ve Oscar Hammerstein II tarafından “The Sound of Music” için bestelenen şarkıların hiçbiri yoktu ama Bayan Trapp Florida lisesindeki gibi konuşmalar yaptığında memnuniyetle olurdu. müzikalden bir veya iki numara için istek alın. Sinema hakkında ne düşünüyordu?

2007’de The Post’a “Bir kaç filmdi” demişti. “Ama benim hayatım gibi değildi.”