Pilsen Teknik Direktörü Štochl: Finali geri getirmeye çalışacağız

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
“Üzgünüm ama sanırım geçen sefer Karviná'da çok daha acımasızdı. Yetenek koçu Petr Štochl, serinin altın madalyası için yapılan ikinci düellosunda yedi metrelik penaltı atışından sonraki yenilgiyi hatırladı.

Banik maçlarda 2:1 önde ve cumartesi günü evinde şampiyonluğu kutlayabilir.

Son karşılaşmada Solák'ı neden savunmayı başaramadınız?
Bu işi kendisinin üstleneceğini varsayıyorduk. Ancak son maçta sol kanatta bire bir mücadele etmeyi başardığında bunu yapmak istemedik. Onu zor bir şut pozisyonuna soktuk, sağ debriyajdan şutunu çekti, zordu ama yine de vurdu. Baník için kesinlikle çok farklı bir oyuncu.

Sorun başka neydi?
Hücumda ilerlemekte zorlandınız. Kadroyla mücadele ettik ve esas olarak sahada bir mücadeleydi. Ama hücumda bir sorun görmüyorum. Başlangıçta fırsatları değerlendiremedik ve bunun sayesinde Karviná gişe rekorları kıran bir oyuna girdi ve tüm maç boyunca bunu sürdürdü. Bizim için zordu ama geri dönmeyi başardık ama iki sol bek oyuncumuz da oyun dışıydı, Dan Bláha da maçın yarısında sorun yaşadı. Ve sonra çok fazla alternatif yoktu, ayrıca bazı oyuncuları pivotta döndürmemiz gerekiyordu.

Bir pozitif. Genç Melich kendini çok güzel tanıttı.
Bize yardım etti, onun gücünü biliyoruz ve bunu gösterdiği için mutluyum.

Daha fazla yaralanma mı sayıyorsunuz?
Bunu gerçek olarak kabul ediyorum, başka bir şey değil. Ben bununla pek uğraşmıyorum. Bizimle birlikte sıkı çalışan ve antrenman yapan oyuncularımız var, artık daha fazla alana sahip olacaklar. Ve finalde para biriktirmeye gerek yok.

Sakatlanan pivot Šindelář'ı ne kadar özlediğinizi gösteriyor mu bu?
Elbette söyleyebilirsin. Sahte pivotun kazanacağı durumlar ve kavgalar var, bu tartışılmaz. Ancak Vinkelhöfer, Škvaril ve Kaplan'ın konuya yaklaşımından çok memnunum. Takıma yardım etmek için geleneksel görevlerini bırakmak zorunda kaldılar ve umarım cumartesi günü bunun karşılığını alırlar. Geri dönüş yok.

Seriyi tersine çevirebileceğinize inanıyor musunuz?
Kimin elimizde olduğunu göreceğiz. Ama kesinlikle Karviná'ya gidip kupayı geri alacağız, böylece finali kendi evimizde belirleme şansımız olacak.