Pilsen ön turun lanetini kırmak istiyor. Uyanmalıyız, Kaptan Schleiss emrediyor

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Normal sezonun son turundaki performansından memnun değildi. “Çok başarısızdık, onlara şans teklif ediyorlardı. Beş adamda iki rakibimizi koruyamayınca kale alanından iki gol yedik, kendi gücümüzle oyundan vazgeçtik” diyen rakibin beş vuruşla geri döndüğü ve 0 gibi korkunç bir skora ulaştığı bölüme baktı. :6.

Daha sonra kendinizi toparlamanız ve biraz güven kazanmanız önemli mi?
En azından bir şey. Ancak maçın tamamını dolu dolu oynamak bizim için bir zorunluluk olmalı. Ama bazı goller attık ve bir şeye benziyordu.

Temel bölümü on ikinci sırada bitiriyorsunuz, ön eleme turuna son terfi pozisyonundan giriyorsunuz. Nasıl değerlendirilmeli?
Keşke bilseydim… Korkunç salınımlar yaşadık. Bir süre kendimizi masanın ortasına yakın bulduk, oraya sıçrayabilirlerdi ama bunun yerine sonraki iki üç maçı mahvettik. Her zaman yukarı ve aşağıydı.

Tıpkı Liberec'e karşı olduğu gibi, değil mi?
Kesinlikle. Yirmi saniyenin sonunda gol atabilirdik ama ilk periyodu 0:1 kaybettik. Sonra onlara şans verdiler, bum bum ve insanlar haklı olarak bize ıslık çaldılar. Can sıkıcı oluyor, kalkmak istiyorsunuz ama daha çok gol geliyor. En azından üçüncü bölümde bocaladık.

Ön eleme turunda Litvínov'la karşılaşacaksınız. Sadece Olomouc'taki başarılı baskınları buna karar verdi, onları kabinde mi izledin?
Hiç de değil, spor salonundaydım. Bu Litvínov, bizim için iyi hazırlanmak anlamına geliyor. Kazanmak istiyoruz, umurumda olan tek şey bu. Temel kısım bitti, artık maç maç oynanacak ve karşımızda kimin olduğu önemli değil.

Ekibin esas olarak üretkenliği artırması gerekiyor, öyle değil mi?
Evet, sayı atabilecek bir forvetimiz yoktu. Umarım bu duruma dikkat etmesi gereken cephedeki bizler artık uyanırız. Biz sustuk ama şimdi farklı bir rekabet var. İnşallah gelecektir.

Sen ve Litvínov sezonda dengeli bir dengeye sahipsiniz, nasıl bir hokey bekliyorsunuz?
Küçük bir adım var, çok hızlı olacak. Ayrıca eski salon, harika bir atmosfer. Güçleri var, mükemmel güç oyunu oyuncuları. Ama bütün takımların gücü var. Bizim de iyi oyuncularımız var, artık bunu kendi içimizde uyandırmamız lazım. Ve orada kazan.

Ancak performansın bir seviye yukarıya taşınması gerekiyor. Nasıl yapılır?
Bu her zaman böyledir. Kasım ayına kadar herkes buz hokeyi oynayabilir, Noel civarında başlıyor. Belirli pozisyonlar için mücadele, play-off'lara hazırlık.

Dört gözle mi bekliyorsun?
Hokey oynayan herkes bunu size söyleyecektir. Temel kısım bitti, kapatıp en üste odaklanıyorsunuz. Önceki 52 raundun iyi ya da kötü olması önemli değil. Bugün neredeyse tüm takımlar eleme aşamasına geçiyor, yani hâlâ bir yere varma şansınız var.

Pilsen'in beş yıldır çeyrek finali beklemesi bir motivasyon mu?
Pilsen'e döndükten sonra iki kez ön elemeyi bitirdim. Bunu değiştirmek en büyük arzudur.