Nefes almayı bıraktım, hareket etmeyi bıraktım. Adam hayatını nasıl kurtardığını mahkemeye anlattı

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Geçmişte de maktulün evinde kalan ve şu anda yedi aydır tutuklu bulunan sanık suçlamaları reddediyor.

69 yaşındaki kurban, o gece evinde birinin zili çaldığını hatırlıyor. Buna cevap vermedi. Her zamanki gibi evin birinci katında oturan kadının oğlu olduğunu varsaydı. Annemin maaşını aldığı ay başında hep gelirdi. Ancak o gece kadın evde hiç uyumadı, başka bir mahalledeki akrabalarının yanında kalıyordu.

Kıdemli, ikinci zili duyana kadar dışarı çıkmadı. Evde kimseyi görmedi. Yatak odasına döndü ve uykuya daldı. Ancak bir sonraki uyanış zordu. “Birinin beni dövmesiyle uyandım. Oda karanlıktı. Birisi üzerime oturuyordu, bir silüet gördüm. Beni dövmeye devam etti. ne olduğunu bilmiyorum. Daha sonra yastığı alıp yüzüme bastırdı” dedi.

Fail, sanki evde biliyormuş gibi karanlıkta hiçbir şey düşürmedi veya kırmadı.

Fail bütün bu süre boyunca tek kelime etmedi. Kurbanın ifadesine göre, saldırgan kafasına bir yastık bastırırken, burnunun tam olarak nerede olduğunu defalarca test etti. Ancak kıdemli, fark edilmeden başını çevirmeyi başardı. Tecavüzcünün yastığı burnu yerine kulağına bastırdığından haberi yoktu.

“Nefes almayı bıraktım, hareket etmeyi tamamen bıraktım. Ölü bir böcek yapıyordum. Bekliyordum. Yastığı başımın üzerinde tutmaya devam etti” dedi, başlangıçta mahkemede ifade vermek istemeyen adam.

Uzmanlara göre ölüm numarası yapmak hayatını kurtardı. İddianameye göre fail, yaşlı adamı boğduğuna ikna olunca odada evraklar ve küçük paralar bulunan teneke kutu, cep telefonunu alıp evden çıktı.

Daha sonra kıdemli, tecavüzcünün gerçekten evden gittiğinden emin olana kadar uzun süre hareketsiz kaldı. Failin hiçbir yere bir şey düşürmediği, hiçbir şeyi kırmadığı, hiçbir şeye çarpmadığı söyleniyor. Sanki evin içinde biliyormuş gibi.

Tecavüzcü geçen yıl 2 Kasım günü sabaha karşı ikiye çeyrek kala eve girdi. Kurban cep telefonunu kaybettiği için kendisi yardım isteyemedi. Sabah saat üç sıralarında, yüzünde kanayan yaralar bulunan yaşlı adam, komşuların polisi araması için zili çaldı.

Sanık, cinayete teşebbüsten suçlu bulunursa 15 ila 20 yıl hapis veya istisnai bir ceza ile karşı karşıya kalacak.

Saldırgan yaşlı bir vatandaşı soymak istedi, ölü taklidi yaptı (26/06/2023)