Mahkeme, çocuğu ölümcül şekilde yaralayan motosiklet sürücüsünün beraatini bozdu

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Yargıç Eduard Wipplinger'in dördüncü kararı, kararın sert olduğu, deneme girişiminde bulunulması ve uzman görüşü eklenmesi gerektiği sonucuna vardı.

Ona göre üstü kapalı motosikletin ne zaman bir grup insanı kayıt altına alabileceğini ve ne zaman çocuk olduklarını tanıyabileceğini bilmek gerekiyor. Klatovy'deki bölge mahkemesi aşırı hız sorunuyla ilgilenmek zorunda kalacak.

12 Temmuz günü öğleden sonra Achrov köyü yakınlarında trajik bir kaza yaşandı. Yaşlı kadın, dokuz yaşındaki torunu ve 8 ile 13 yaşları arasındaki diğer küçük oğlanlarıyla birlikte yol boyunca yürüyordu.

O anda ufukta bir motosiklet belirdi. Bir grup çocuğun ve bir kadının arabayı çekerek yolun soldan sağa doğru geçtiğini gördü. Gazı bırakıp biber sürmeye başladı. Grup onu görünce hepsi yoldan aşağı koşmaya çalıştı. Motosiklet ise ters yönde onların etrafından dolaşmaya çalışarak tepki gösterdi. Sadece en son yürüyen çocuk korktu ve motosikletin bagajında hareketsiz kaldı. İntikam ülkesi

Motosiklet trafik kurallarını ihlal etmese ve çocuk trajik kazayı önleyemeyecek kadar uzakta dursa bile, inceleme görevlisine göre dikkatli olması gerekiyordu. silindir saatte 77 kilometre hızla devrildi. Uzman görüşü, saatte 40 kilometreye kadar yavaşlamış olsaydı, ondan güvenli bir şekilde kaçınabileceğini belirtti.

Yaya grubunu kaydettiğim anda yolun ortasından ilerlemekte olduklarını gördüm. Ters yönden gelen hiçbir şey yoktu, dolayısıyla frene basmam için hiçbir neden yoktu. Hakim dosyasındaki motosikletli, “Maalesef çocuk orada sıkıştı ve ben de hiçbir tepki veremedim” dedi.

Motosiklet, sert fren yapmaya başlaması halinde motosikletin kontrolünü kaybedeceğini ve tüm grubun devrilebileceğini söyledi.

Mahkeme motosikletin yaz başında tutuklanmasından beraatına karar verdi. Temyiz mahkemesi bu karara itiraz etti. Ona göre 30 yaşındaki motosiklet sürücüsü dikkatli değildi ve çarpışmayı önlemek için yeterli sürede tepki vermedi.

Berbat tekerleğin 70 yaşındaki büyükannesi de ihmalden yargılanıyor. Polis raporuna göre yolda yürürken çocuğa dikkat etmesi gerekiyordu. Karar henüz verilmedi.

Hızlı araba kullanıyordu, motosikletli bir kadını anlattı (30 Ocak 2024)