İki gol attı ama biri kendisi. Kalvach, “Çılgın bitiş için kendimizi affetmeliydik” dedi.

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Viktorin 43. dakikada 3:2 öne geçtiğinde, Budinsk'in iç kalesine attığı hafif orta, bacakların arasından ve uzanmış kolların altından ağlara kayarak skoru başlattı.

72. dakikada şanssız vatansever Dak kornerine doğru yöneldi. Daha sonra ortaya çıktığı gibi, günün gidişatını dramatize eden bu düellonun son golüydü.

Bunun böyle sonuçlanacağını hiç düşünmemiştim. Kalvach, devre arasında Pilsen'i 3-0 öne geçirerek durumu kontrol altına aldığımızı hatırlattı. Ama temas golü atıp kendi evinde oynadığında böyle oluyor…

Misafirler için maç normal bir şekilde başladı, oynamaya başladıkları 6. dakikadan Halinskho'nun pesilovka sokağında top atan oyuncuya yaptığı faul nedeniyle kırmızı kart görmesine kadar.

Daha sonra Pardubkaları tanıttık, dedi Kalvach. Ama ne yazık ki suyun yarısında pek bir şey elde edemedik.

Nco fırın. Moladan önce Budinskho'yu geçtiğinde hem kendisi hem de tüm stadyum hayrete düştü. Pardubice'nin golü için korku anı, hemen yere düşerek yüzünü kapattı.

Kalvach, ateş etmek istediğimi ama bana pek uymadığını itiraf etti. Oraya indiğini neredeyse görmedim.

Yarım saat sonra Viktorka bir rüya gördü; caddede iki kısa bakış. Kanonr Plzeň bundan sonra hat-trick yapmaya çok yaklaştı ve Buda kalesinin dışından da vurdu.

Ulck bizim için büyük bir hayal, dalgalar üzerinde. Bazen onu sektirdiği zamanlar oldu, ama işte tam zamanı. Kalvach, Pleitosti'nin goller verdiğini söyledi. Hat-trick güzel olurdu, kasaya bir şeyler katardı. bitirmeyince ekledi.

Bunun yerine Dank'in uzunluğundan güzel bir şut attı ve uzak köşeden, suyun gösterdiği gibi, Pardubick parmaklarıyla düz bir şut attı.

O köşe vuruşu harikaydı. Senin yönettiğin oyuna doğru bir adım attım ve eşitliği sağlayıp sağlayamayacağımı tam olarak bilmiyordum. Ama bunu bir kenara bırakayım dedim ama başaramadım, Kalvacha pişman oldu.

Daha sonra tribünlerden gelen kitleyle dolu olan ev sahibi takım, hızla sızdı ve favoriyi itti. Sonunda Viktoria ilişkisi konusunda endişelenmek zorunda kaldı.

Pardubice'nin ilginç, iyi ve genç bir takımı var, tabii ki eskiyi onurlandırdılar. Arabalar uzun süre orada uçuyordu, o kadar muhteşemdi ki. Hiçbir hayvan bundan daha iyi yenmemeliydi. Bizim için ortaya çıkan zorluklara rağmen bunu sakince yapmalıydık ki, sizin için yine iki gol olsun. Ama en azından balonları arkadan sektirdik ve başardık, diye içini çekti Kalvach.

O sadece şiddetli etkiyi takdir etti: Oyun hakkında pek bir şey bilmiyor olsanız bile, burada kolayca üzülmeyin. Bu nedenle burada sahip olduğumuz farklı programdan önceki puanlarımızla gurur duyuyoruz.

Perşembe günü Pilsen, Konferans Ligi yarı finalinde Servette eneva ile karşılaşacak, ardından evinde Sparta'yı ağırlayacak.

Fortuna Ligi'ne düşerek reklamda zafere ulaştılar ve Pazar günkü derbi öncesinde, ikinci sıradaki Slavia'ya yedi puanla yenildiler.

Kalvach, muhtemelen yukarı çıkacağımızı ancak puan farkının çok büyük olduğunu ifade etti. Biz bu şehri sağlamlaştırmak ve kendi kurtuluşumuzla ilgilenmek istiyoruz. Aşağı çekilebildiğinde sadece mutlu olacağız. Ama tk olacak, diye ekledi.