Hawaii Tropik Losyonunun Yaratıcısı Ron Rice, 81 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Petrol aramak için eğitilmiş, ancak bunun yerine garajındaki 20 galonluk bir çöp tenekesine hindistancevizi katkılı güneş kremi hazırlayarak ve baştan çıkarıcı bir şekilde Hawaiian Tropic markasını koyarak bir servet kazanan bir lise kimya öğretmeni olan Ron Rice, Mayıs ayında öldü. Daytona Beach, Florida’da 19 yaşındaydı. 81 yaşındaydı.

Hastanede hayatını kaybettiği ailesi tarafından Facebook’tan duyuruldu. Herhangi bir sebep belirtilmedi.

Kuzey Carolina’nın Blue Ridge Dağları’ndan okyanus kıyısından fakir bir adam olan Bay Rice, 1940’larda bir aile tatili sırasında Florida’nın havasına kapılır. Yıllar sonra, Hawaii’ye yaptığı bir ziyaretten sonra, kendisi gibi doğal olarak solgun güneşlenenlere, ürünün çinko oksiti, alkil ile bulaşırlarsa bronzlaşacaklarını, yanmayacaklarını vaat eden lider bir güneş losyonu markası olan Coppertone’u almak için ilham aldı. benzoat, izopropil palmitat ve diğer bileşenler.

1964’te üniversiteden mezun olduktan sonra, kendisini Florida’ya nakletti, sekiz yıl öğretmenlik yaptı (yedi okulda geçici pozisyonlarda, ancak askerlik tecilini almaya yetecek kadar uzun süre) ve yarı zamanlı bir futbol koçu ve cankurtaran olarak çalıştı, pozisyonları iyi hizmet etti. 6 fit-3 boyunda.

Yan tarafta, sayısız hindistancevizi yağı, egzotik meyveler, aloe, avokado, kukui, mineral yağ ve kakao yağı kombinasyonunu, mahalleden askere aldığı 11 yaşındaki birkaç kişinin o temel çöpten döktüğü bir losyon haline gelene kadar karıştırdı. Hawaiian Tropic etiketli şişelere doldurulur ve ilk kez 20 Temmuz 1969’da sahilde satılır. (Hindistan cevizi Hawaii’ye özgü değildi ve muhtemelen başlangıçta Güneydoğu Asya’daki adalarda yetiştiriliyordu, ancak Tropic Tan adı zaten telif hakkıyla korunuyordu.)

2006 yılına gelindiğinde, ünlüler tarafından değerlendirilen güzellik yarışmalarında (Donald J. Trump ikinci karısı Marla Maples ile o bir Hawaii Tropic yarışması yarışmacısıyken tanışmıştı) aracılığıyla yıllarca arsız bir şekilde terfi ettikten sonra, otomobil yarışları (şirketin adı Paul tarafından sürülen bir Porsche idi) Newman 1979’da Le Mans’da) ve filmlerde ve televizyon programlarında kurnaz ve pek de ince olmayan yerleştirmeler – diğer çeşitli gösterilerle birlikte – Hawaiian Tropic’in satışları 110 milyon doları aşarak onu en büyük ikinci güneş bakım ürünü şirketi haline getirdi. dünyada.

Bir yıl sonra Bay Rice, onu 83 milyon dolara Playtex Products’a sattı.

“Güneş sekstir” dedi evvelce. “Her şey bundan ibaret. Seks ve kibir.”

Ronald Joseph Rice, 1 Eylül 1940’ta Ashville, NC’de Clyde ve Pauline (Crosby) Rice’ın çocuğu olarak dünyaya geldi.

Aile bir dağda yaşıyordu. Ron 5 yaşından itibaren, bir inşaat mühendisi olarak babalarının gelirini desteklemek için kardeşlerinin yol kenarındaki stantlarında elma, elma şarabı, bal, üzüm ve Noel çelenkleri satardı.

Birkaç hesaba göre, petrol ve uranyum keşfetmek ve öğretmen olmak için çalıştığı Knoxville’deki Tennessee Üniversitesi’nden Bilim Lisans derecesi aldı.

“Okulda öğretmenlik yapıyordum ve yılda 4.300 dolar kazanıyordum. Bunun dört bini öğretim kısmıydı, 300 doları da koçluk kısmıydı” dedi. “Bunu sekiz yıl boyunca yaptım. Gerekirse buna geri dönebilirdim ama geri dönmek istediğimi söylemiyorum.”

Hawaiian Tropic ile yağlanmış yumuşak yaşam tarzı hakkında “Eğlenceli,” dedi, “ve işin içinde bir sürü ekstra oyuncak ve bir sürü eğlenceli zaman var ve tabii ki biraz daha kaliteli şarap içerim, ama ben’ hala ülkem.”

Hayatta kalanlar hakkında bilgi hemen mevcut değildi.

Bay Rice’ın Daytona Beach’in hemen kuzeyinde, daha önce çalıştığı cankurtaran standından çok da uzak olmayan Ormond Beach’teki 12.000 metrekarelik evinde bir disko ve bir kapalı-açık havuz vardı. 80 metrelik bir yatına ve “The Cannonball Run” (1981) adlı sinema için Burt Reynolds’a ödünç verdiği bir Lamborghini’ye sahipti.

Köklerini hatırlatmak ve başarısının bir kanıtı olarak Bay Rice, Hawaii Tropic formülünü mükemmelleştirdiği çöp kutusunu oturma odasına yerleştirdi. Gümüş kaplama yaptırmıştı.