Adam ölü taklidi yaparak kendini kurtardı. Sanık mahkemede “Ben hiçbir şey yapmadım” dedi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Savcıya göre Josef B., Aš’taki aile evinde altmış dokuz yaşındaki yaşlıyla birlikte yaşıyordu. Bu nedenle yaşlı adamın parasını nerede sakladığını biliyordu. Geçen 2 Kasım gece saatlerinde ona saldırdı.

“Davalı, kurbanı uyuduğu yatak odasında bulmuş. Muhtemelen cam bir Alpa şişesiyle yüzüne saldırdı ve en az bir darbeyle burnuna vurdu. Bu sırada kurban uyanmış ve kendini savunmaya çalışmıştır. Ancak Josef B. onu oturttu ve öldürmek niyetiyle elleriyle boğdu, ardından bir yastık alıp yüzüne bastırdı, göğsüne diz çöktü ve nefes almasını engellemeye çalıştı” dedi. saldırı.

Kurban ölü taklidi yapmaya başlayınca Josef B. ona saldırmayı bıraktı. Daha sonra çeşitli belgeler, nakit, cep telefonu aldı ve gitti.

Kıdemli, ancak saldırganın gittiğinden emin olduğunda yardım istedi. Tedavisinin ardından sağlık görevlileri onu, iki gün hastanede kaldığı Cheb hastanesine götürdü. Yaralanan taraf tazminat olarak 33.000 kron ve sağlık sigortası şirketi 13.000 kronun üzerinde tazminat talep ediyor.

Sanık, buna ihtiyacım olmadığını iddia ediyor

Josef B. bugün mahkemede kendini masum hissettiğini beyan etti. “Ben bir şey yapmadım. Böyle bir şeye ihtiyacım yok. 10 Aralık eşimin doğum günü, onunla evlenmeyi planlıyordum. Birlikte iki çocuğumuz var, diğer üç çocuğunu ben büyüttüm, her şeye gücüm yeter. Bir kadından benimle evlenmesini isteyip sonra da böyle bir şey yapar mıyım? Bu doğaya aykırı” diye açıkladı sanık.

Dayı olarak bahsettiği saldırıya uğrayan adamın alt kattaki evde, kendisinin ve annesinin üst katta yaşadığını anlattı. Daha sonra evden taşındılar.

Sanığın annesi, oğlu cinayeti planlamaktan aciz olduğu için bir psikiyatri uzmanının çağrılmasını talep eden bir mektup yazdı. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu yazıyor. “Maalesef bu maddeleri düzenli olarak kullanıyor ve kontrolünü kaybedecek duruma geldi. Kısa yoldan hareket etti. Davranışını onaylamıyorum ama bir anne olarak onun bir bağımlı olduğu gerçeğini de aklımdan çıkaramıyorum” diye yazdı.

Josef B., açıklama yapmak için polise bizzat gelerek tepki gösterdi ve uyuşturucu ve alkol testleri negatif çıktı. “Böyle bir şey için zamanım yok” diyen Başkan, daha fazla soruya cevap vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bilirkişi Petr Žižka’ya göre sanık, suçun işlendiği sırada ciddi bir akıl hastalığına sahip değil, sosyal kişilik bozukluğuna sahip. Uzman, “Davalı eylemi gerçekleştirdiyse, etkisi dışında değildi” dedi.

Psikolog Karolína Malá, “Sanık sosyal kuralları ve normları aşma eğiliminde, yükümlülüklere gevşek bir yaklaşım sergiliyor, sorumsuz, suçunu kabul etmiyor, bu nedenle suçluluk hissetmiyor bile” diye ekledi.

Adam, cinayete teşebbüs ve ev içi özgürlüğü ihlal etmekten 15 ila 20 yıl, hatta istisnai bir ceza ile karşı karşıya. Duruşmaya, yaralı adam ve diğer tanıkların ifadelerinin alınmasıyla önümüzdeki günlerde devam edilecek.