Adam, kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra oğlunu rehin almakla suçlandı. Mahkeme onu beraat ettirdi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Jan T., Pilsen'deki Bölge Mahkemesine çıktı. Savcı onu, kadın alışkanlığının etkisiyle rehin almak ve parayı tehlikeye atmak suçuyla suçluyor. (27 Kasım 2024)
| fotoğraf: Petr Jeek, MF DNES

Mahkeme bugün sadece alkollü kadın olduğu, motosikletle kaza yaptığı ve bilirkişi raporuna göre kanında milyonda 1,3 oranında alkol bulunduğu gerekçesiyle cezaya çarptırıldı. Bir yıl denetimli serbestlik ve 18 ay hapis ile 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cümle kesin değil, sanık ve sanığın halefleri, temyiz davası için haciz hakkını saklı tuttu.

Plzeň halkını üzen kaçırılan bebek vakası 2 Ağustos'ta Polonya'dan geliyor. Dosyaya göre silahlı saldırgan, yürüyüş sonrasında kız arkadaşına ve o sırada doğan oğlunun annesine fiziksel saldırıda bulunarak, boynunda ve omzunda hematomlara neden oldu. Acı o kadar şiddetliydi ki, maktulün babası korkudan kendisi ve partnerinin baktığı odanın kapısını kırdı. Babayla şiddetli kavga ettikten sonra yeni doğan bebeği eline aldı ve gitmesine izin verilmemesi halinde çocuğu öldürmekle tehdit etti.

Daha sonra dosyaya göre pencereyi açarak yerden 1,65 metre yükseklikteki çocukla birlikte dışarı çıkıp onu araba koltuğuna oturtup uzaklaştı. Polis insan avı başlattı ve birkaç saat sonra onu bir restoranda buldu. Dtti'ye hiçbir şey olmadı.

Çukur'daki mahkemede ifade vermeyi reddetti. sadece kimseyi incitmek istemediğini ve oğlunu sevdiğini söyledi. Masum olmayı onurlandırıyorum. Ambalajda yazılanlar, tapunun nasıl anlatıldığı doğru değil. Kesinlikle kimseyi zorlamadım, tehdit bile etmedim ve kesinlikle oğluma zarar vermek istemedim. Mahkemede oğlumu her şeyden çok seviyorum, onun doğumunun hayatımın en zor dönemi olduğunu söyledi. Evde ailesiyle birlikte olmayı ve hayatını yaşamayı tercih ettiğini belirtti.

12 yıldır Druka'yla birlikte olduğunu, gözaltındayken eşi ve oğlunun kendisini ziyaret ettiğini ve sık sık telefonda konuştuklarını ifade eden Druka, mahkemede uyuşturucu ve alkolden uzak duracağına söz verdi.

Mahkemede Norveç'te bir kadın ve hamile bir kadın hile yapmayı reddetti. Kurbanın ortağı o sırada birlikte pr. Bugün kararı duymak için mahkemeye onunla birlikte içti.