Pilsenli Koubek üzümlerin çok yüksekte asılı olduğundan şüpheleniyor. Hasta'nın yerini nasıl alacak?

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
72 yaşındaki takım, Şampiyonlar Ligi'ne yükselme mücadelesi verdikleri bu yılda diskte kalma hedefiyle önümüzdeki lig sezonuna giriyor. Rekabet açısından bakıldığında üzümler yüksekte duruyor. Tecrübeli Koubek, “Ama iyi bir ekibimiz var, bu yüzden denemeyin” dedi.

Yaz eğitiminden ne kadar memnun kaldınız?
Antrenmanlar planlandığı gibi ilerledi, birçok VC denedik ve çok güçlü rakiplere karşı mücadele ettik. Evde iki hafta forma girdik ve ardından Westendorf'taki oyun merkezinden mezun olduk. Ve bu hafta lige katılmadan önce son detayları kesinleştiriyoruz.

Toplam on iki yeni oyunum var. Bunlardan ne kadar memnunsunuz, temel setlere yakın olan var mı?
Gerçekten şaşırmıştım. İki ve bu yeni oyunların değeceğini düşündüm ve sonunda on iki tane var. Bununla başa çıkmak zorundayız. Kabile kurulur, genç oyuncular zıplar ve deneyim kazanır. İki yaşlı dövüşçü soktu ve genç olanı yüzerek içeri girdi, bu bir opan. Bu iyi bir politika değil. Onlar ikonik, yetenekli ve birlikte çalışmaktan keyif alıyorlar. Temel kadroya en yakın olanın kim olduğunu açıklamak istemem. Jirko Pano herkesin dikkatini çekti ama bu elbette istikrarlı bir şehri garanti etmiyor.

Muhtemelen kariyerim harika bir başlangıç yapan ilk genç adam mı?
Etrafında ona zarar verecek bir kampanyanın ortaya çıkmasını istemiyorum. Pano'nun nitelikleri günümüz modern futbolunun gerekleri açısından standartların üzerindedir. Topu hızlı kullanıyor, dinamik, yanıltıcı bir sırtı var ve rakibini yenebilir. Futbol ve oyun düşüncesi açısından bakıldığında kesinlikle ilginç bir oyun. Ama öte yandan fazla heyecanlanmayalim, o daha on altı yaşında ve orada hata yapmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

Plzeň antrenörü Miroslav Koubek, Slovakya ile oynanan uzatma maçı sırasında jest yapıyor.

Tam tersine, Tom Chorho'dan bir ton as istediniz, onun yerini alacak mı?
Tom'un ayrılışını dramatik hale getirmedim ve ona en iyi şansı verdim. Ben de bunu anlıyorum. Vm, futbol piyasasının sla'sı nasıl çalışıyor? Üstelik ayrılmak için dışarı çıktı. Aslında Slavia'dan gelen teklif, Tom'un fiili olarak vaat ettiği yabancı paraya eşit olduğundan transfer gerçekleşti. Buna saygı duyuyorum ve onun arkasında kimin olduğu karanlık. Ancak burada hâlâ oyunlar var, dolayısıyla paniğe kapılmanıza gerek yok.

Geçen sezon Teplice veya Karvina'ya yenildiler. Muhtemelen bundan kaçınmak isteyeceksiniz…
Soute'yi ve sahip olmadığımız yerleri vb. oynadık. Tuzaklardan kaçınmak isteyeceğiz ama Karvin'de puanlarınızı kaybetmememiz gerektiğini mi söylemek istiyoruz? Sporda işler böyle yürümüyor. Elbette bundan kaçınmak isteyeceğiz ama biz süpermen değiliz. Takımın kalitesi var ama başarısızlıktan kimse kaçınamaz. Her şeyin bir nedeni vardır, her şey karanlıkla ilgilidir. Bakalım nasıl olacağız. Kayıplarımızın her zaman cenaze evini acıttığını biliyoruz. Biraz tecrübemiz var ve Avrupa maçında oynarsak hatalardan kaçınmaya çalışacağız.

Yeni, çatlak Dukla'daki suyun üzerinde, kırmızı mı olmalı?
Dukla'nın iyi bir takımı var ve bizim de iyi bir takımımız var. Motivasyon, yetenek ve coşkuyla dolu bir acemiyi işe almak hiç de kolay değil. Bir sonraki turda ise konsolidasyona sahip bir kadroya sahip olan ve geçen sene puanlarımızı çalan Hradec'i konuk edeceğiz. Çoğu şey budur, maksimum düzeyde konsantre olmalı ve onunla başa çıkmalıyız.

Temel birim hakkında net misiniz?
Tam olarak net konuşamayız, kadroda yaklaşık iki soru işareti var. Ama hadi bir tür finale geçelim. Değiştirmemiz gereken Chorho da dahil olmak üzere oyunu yıprattı. Ancak Konferans Ligi'nde oynadıkları maçların temel iskeleti aynı kaldı. Sert bir vuruşun ardından generali bitiremeyen Luk Erv'in o sırada orada olması iyi bir başlangıç. Ve Cheick Souar da mevcut olmalı.