Pilsen'deki son hakkında Kliment: Koubek'le masaya oturmadık. Sigma'nın teklifini beklemiyordum

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Yeni sezon başlamadan önce Olomouc'un ilk futbol takımı şu ana kadar mükemmel bir form sergiledi, ancak gol hazırlıkları sırasında yeni bir gol daha yarattı. Oyun çantası Tom Janotka'nın yeni metal sistemine o kadar mükemmel uyum sağladı ki.

Koçu maçtan önce onu futbol oynamak istediği konusunda uyardı, ancak oyun ağzına kadar doldurulduğunda bu çorbacı için iğrenç bir oyun oluyor. Peki ya benim glikom? Umarım onları lig için saklarım, 30 yaşındaki bir forvet olarak sakin kalırım.

Hazırlıklar çok iyi görünüyordu, Sigma agresif bir üslupla güzel futbol oynuyordu ve beni temize çıkardıktan hemen sonra pres yapıyordu. Janotkv'un kızın tarzı etkilemeli. Eğlenceli ve vs?
Bahsettiğiniz baskı benim için modern futboldur. Tamamen bununla ilgiliyim. Biz sahada böyle oynadık, teknik direktör Martin Svdk bizi Slovakya'da da aynı şekilde yönlendirdi. Zor, sıkı ve dürüst çalışmaya layık olan başka bir tarzdır. Umuyoruz ki insanlar bunu takdir edeceklerdir, gerçekten de isabetli günü geride bırakacağız.

Bazen gollerin teriyle kolayca değerlendirildiği söylenir. Gol sizin vuruşlarınızla düşmedi ve koçunuz ve taraftarlarınız sizi hâlâ takdir ediyor. Kendinizi başka şekillerde değerlendirebilir misiniz?
Elbette, bu kadar siyah bir basına sahip olduğunuzda ve hit parçaları ortadan çaldığınızda, sadece gökyüzüne gidip bir şarkı arayan bir üst düzey tonkerin emin çalışmasına sahip olamazsınız. Bazen kenarlardaki alanlara giriyorum veya daha derine inip vpn schzm'yi kesiyorum. Bazı atalar vardı, o kadar da fazla değildi ama diğer çocukların düşünceleri oldukça iyi çıktı. Ama benden yardıma ihtiyaçları olacağını biliyorum.

Pesto muhtemelen o stel masasının üzerinde bir kamburdur.
Elbette tonk iki glikol tarafından vurulmak üzere. O yüzden umarım bunu kendime saklarım. Bu basit sistemde sizi uzun süredir Slovakya'da öğütüyorum ve hala işe yaradı. Hücumda bir veya iki gol attık ama genel anlamda işimize yaradı. Pi thle o da öyle bv.

Sigma Olomouc kalecisi Jan Kliment, golün ardından Ji Spil'in attığı Sigma Olomouc golüne sevindi.

Tom Janotka, yeni ve genç bir adam olarak bu kadar keskin dirsekleri kullanamayacak. Tecrübeli bir tonkere bu sistemin kabul edilebilir olup olmadığını ve onunla nasıl başa çıkmam gerektiğini soracak mı?
Bu antrenörün kendi kendine empoze ettiği bir şeydir, ancak antrenörden bir tür anlaşma almıştır. Devam etmem için beni aradı, Sigma'yı imzalamadım. Koçla konuşmak ve onun vizyonunu görmek istedim. Bana söylediği şey gerçekten hoşuma gitti.

Hadi, seni ikna ettim mi?
Pres oyunuyla savunma stilini net bir şekilde birbirinden ayırmak istiyor. Ligde alayına ve hatta çorbaya karanlık çöküyor. Ve bu konuda fazla endişelenmeyin. O yüzden fiziğe ağırlık verilmesine sevindim ama kısacası mağlubiyetten hemen sonra ataklara başlayacağız. Mümkün olduğu kadar çok görmek istiyoruz.

Çocukluğundan beri A-tm'de olan genç oyuncunuza mentor olarak mı bize geldiniz?
Muhtemelen yetenek için burada olmayacağım. (gülüyor) Pmo beni bir akıl hocası rolüne sokmadı ama elbette hazırlık aşamasında bunu yaptı. Biz küçük çocukları olan deneyimli oyuncularız.

Hazırlıklara başlamadan önce Sigma'nın teklifini ummadığınızı bile belirtmiştiniz.
Onu yemedim.

Onlar için?
Bu yüzden Sigma ile hiç temasım olmadı. Diğer kulüplerden teklifler bekliyordum. Elbette Bank, Slovacko veya Liberec adm ve Olomouc dışında burada hiç kimseyle eğlenmedim. Ve aniden teklif masadaydı.

Ortak boya setiniz var mı, sezonda ne olacak ve ne zaman spn olarak derecelendirilecek?
Muhtemelen karanlıkla değil, kişisel boyayla mm. Plzeň'in onları evinde yenmesini bir sonbahar rüyası olarak kabul edeceğim. (gülüyor) Ama bu tam bir şaka.

Plzeň'den gözetlemek için mi seyahat ettiniz?
Pilsen'de ilk yıl her şey yolunda gitti. Daha sonra beni kısıtlayan bir sakatlık yaşadım ama tekrar toparlanmaya çalıştım. Bir anda kariyerimin bir yılı yok oldu. Daha sonra sezonun ikinci yarısı iyi gitmeyince antrenör Blek istifa etmek zorunda kaldı. Bizim için zordu, onlarla ligi kazandı, şampiyon bizi lige taşıdı

Ve sonra koç Miroslav Koubek'le olan kader buluşmanız. Gözünüze çarpmadı mı?
Onu o zamanlar asistanlık yaptığı milli takımdan tanıyordum. Ben Brnby'de oynarken Danimarka'ya beni ziyarete geldi. Sonra Hradec'te işlerin nasıl gittiğini duydum ve işte o zaman Bay Wendy ile tanıştım. Ve sonunda korkularım gerçek oldu.

Pilsen tonk Jan Kliment

Nereye oturmadın?
Bunun nasıl bir trenr olduğunu yargılamayacağım. Sonuçlar anlaşılır bir şekilde saygındır. Ama insanca oturmadık. Bana göre kulüpteki oyunlara ve diğer insanlara saygısı yoktu. Kendimi kaptırmayacağım, kendimi kaptırmayacağım ve birine kızgınmış gibi davranmayacağım. Birlikte girmemiz gerekiyordu. Anlaşılır bir şekilde ayrılmak istedim.

5 kaydedildi

ulusal karanlık formasında Kliment'i oynadı. Gl yazmadın

8 kaydedildi

Jan Kliment, Stuttgart formasıyla Bundesliga'da gol attı

Kariyerim çok başarılı oldu. Yavaş yavaş zirveye tırmanmadınız. Roket gibi havalandın.
Yirmi bir yaşındayken dünyam gerçekten tersine döndü. Kimse Bundesliga'dan birinin Jihlava'yı arayıp maç istediğini söylemedi. Ve muhtemelen bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek. Bu sadece bir sıçramaydı. Öte yandan genç bir futbolcunun hayali de budur.

Burada aynı kulübe gidip sonra yurtdışına mı gitsem diye düşünüyorum.
Orada koçun dikkatini çekme şansım oldu, ne isterse söyledi, ben de toparlanıyordum. Hemen konuya girdim, hiçbir şey dinlemedim. Ne yazık ki on raunttan sonra bu antrenör kovuldu.

Yine de Stuttgart'la ilgili anılarınız var mı?
Onu asla kimse benden alamaz. Bu ömür boyu sürecek, dakikalarca sürecek. Ama sürekli Bundesliga'da oynadığımdan şikayet ediyor. Ben öyle düşünmüyorum, tıpkı burada Pilsen Ligu'nun hocası gibi. Burada kaç kişinin oynadığını merak ediyorum. Bu yüzden böyle bir şanstan vazgeçmek istemedim, büyük bir rodeo olurdu, Jihlava'dan dövüşten on beş dakika önce ısınmaya ve saunalarda veya duşlarda bir yerde esnemeye alışkındım.

Jan Kliment, VfB Stuttgart'ın formasını giyiyor.

Ama Danimarka'nın Brondby kentindeki bir hana gönderildiğinde o kadar da kötü değildin.
Orası çok iyiydi. Hatta orada bir transfer bile imzalayabilirdim ama o zamanlar mali açıdan bunun bir anlamı yoktu. Almanya'daki sözleşmelere çok kızardım. O kadar ağır yaralandım ki bana bir şeyler alamadılar. Sonunda teklifi geri çevirdim ve Slovakya'ya taşındım.

Futbol nerede yeniden gelişti? Bu kadar onurlandırılabilir mi?
Yarım sezon boyunca çiçek açtılar. Dikenin eksikliğini gidermem gerekiyordu ama yapamadım. Ancak bir sezon sonra işler toparlanmaya ve yeniden küçülmeye başladı.

Muhtemelen birkaç yıl boyunca her yıl başka bir yerde çaldığınızda buna alışmışsınızdır.
Pilsen'de çok çalıştım ama son zamanlarda durum böyle. Benim için endişelenme, özellikle de iki çocuk varken. Ama bunu gerçekçi olarak ele alıyorum. Kısacası bu böyle ve futbolla eğlenebileceğim, ailemle eğlenebileceğim yere gitmem gerekiyor.

Bu aynı zamanda Polonya'daki deneyiminiz için de geçerli mi?
Orada da ideal bir zamanım olmadı. Bu deneyime sahip adamların ne kazandığını ödeyin. Orada futbol çok popüler, güzel stadyumlar ve mükemmel koşullar var. Oradaki atmosfer Eden'deki veya Yaz'daki gibidir. Ama orayı pek sevmedim. İyi hatırlamayacağım.

Yeni Slovakya elçisi Jan Kliment kış eğitiminin başlangıcında.

Ne yanlış gitti? Oradan ayrıldığınızda, en azından ünlü futbol sitesi Transfermarkt'a göre en yüksek kariyer değerinizdeydiniz.
Slovakya'da başarılı bir sezon geçirdim, serbest oyuncuydum, dolayısıyla pazarlık pozisyonu idealdi. Sparta'dan söz edildi ve muhtemelen ben de ona onu beklediğimi söyledim. Jene hiçbir şey yapamadı, bu yüzden Wisla'yı büyük miktarda içti. Orada her şey ters gitti.

Bir yıl sonra ayrıldınız ve iki ay sonra Plzeň ile Şampiyonlar Ligi'nde oynamaya başladınız.
Yine işe yaradı, bir yerlerde bir şeylerin ters gitmesi ya da optimal olmaması benim kaderim ve bir süre sonra hayallerle doluyum. Yukarı aşağı olmasına alıştım.

Bir futbolcu, bunca büyük hamle ve deneyimden sonra geçmişe mi dönmek ister, yoksa hâlâ beni bir şeyler için bırakacak ruh halinde misin?
Milli takımda başlangıçlarım var, Şampiyonlar Ligi'nde oynadım, dünyanın en iyi liglerinden birinde oynadım ama motivasyonunuz düşük. Senin sorunun ne olduğu umurumda değildi. Ama ona Olomouc'tan yetişeceğimi söyle? Aslında değil. Sigma ve benim Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızı düşünmüyorum. Ben gerçekçiyim, bu yüzden burada yapılanlara ve kendi tarzıma odaklanıyorum. Ancak beş grupta da Avrupa müsabakaları Sigma'ya pek uzak olmasa gerek. Ama hiçbir şey beyan edemeyiz, bu saflık olur.

Eğleniyorum, ne zaman oynamıyorsun?
Mm rd dövmesi, muhtemelen görebilirsin. Klasik olarak başladı, umurumda değil. Sadece koluma, sonra vücuduma dövme yaptırmayacağım, o zaman yerim kalmayacak diye devam etti. Bu bir hastalık. Annem bunun için üzgün.

Plzeň tonk Jan Kliment (solda) Ostrava'ya karşı maçta gol atmaya çalışıyor.

Birisi pişman oldu
Ne zaman bir şeye dövme yaptırsam onu bir parçam olarak alıyorum. Onu kaldırmayı başaramazdım. Tam tersine ekleyeceğim.

Bir anneyi sahtekar yapmayacak bir şey bulamadın mı?
Ama evet, golfte başarısız oldum. Elbette buz hokeyi oyuncuları muhtemelen en iyileridir, ancak aynı zamanda çok sayıda futbolcumuz da var. Ama çocuklarım olduğu için buna pek dikkat etmedim. Ama yoluma devam edecektim. Sonra polisiye kurguda aşkı buldum.

Eminim Çek TV bunu çekmekten mutluluk duyacaktır.
İlk başta çok fazla endişelenmeyin. Mm rd gerçek pbhy ve nedenleri. Bu nedenle yeraltı dünyası sorarsa şaşırmamalıyım. Sen, Marking Yöntemi: Hojer, bunu çok beğendim. Ayrıca sana bir Krimi Plze kitabı aldım ve orada olup bitenler hakkında yeterince bilgim vardı. Sonra o şehirlerin alaylarında dolaştığımı öğrendim ya da orada haberim vardı. Yani korku filmlerini sevmiyorum, korkuyorum ama doksanlarda burada yaşananlar Ivan Jonek ve benzerlerinin korku filmleriydi. Biraz korku filmi tadında ama hoşuma gitti.

Peki gerçekten o intikam suçu hikayelerini arayıp satın aldın mı?
Ayrı ayrı gittiğimden değil, ama kafamda bir araya getirdim, bu fırın pompasını biliyorum ve bıçaklı bir adam ve kötü bir kız oraya gitti, ama bu gerçekten tembellik!