Pat Robertson’ın Eşi ve Ortağı Dede Robertson, 94 yaşında hayatını kaybetti

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Dini yayın kuruluşu Pat Robertson’ın eşi ve Christian Broadcasting Network’ün kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dede Robertson, Salı günü Virginia Beach’teki evinde öldü. 94 yaşındaydı.

Ağ onun ölümünü bir açıklamayla duyurdu.

Bayan Robertson, kocasından birkaç ay sonra yeniden doğmuş bir Hıristiyan oldu. 1952’de Yale Üniversitesi’nde tanışan çift, Pat Robertson, Virginia’da Christian Broadcasting Network olacak olan küçük televizyon istasyonunu satın almadan önce Brooklyn’de hamamböceği istilasına uğramış bir komünde yaşamayı içeren bir yolculuğa çıktı.

1988’de eşi yanında kampanya yürütürken Cumhuriyetçi başkan adaylığı için yarıştı.

Dede olarak bilinen Adelia Elmer, 3 Aralık 1927’de Columbus, Ohio’da doğdu. Ailesi Ralph ve Florence Elmer, Roma Katolikti ve Cumhuriyetçi oy kullandı. Ohio Eyalet Üniversitesi’nden sosyal yönetim alanında lisans ve Yale’den hemşirelik alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Güneyli bir Baptist ve muhafazakar bir Demokrat ABD senatörünün oğlu olan müstakbel kocası, tanıştıklarında Yale Hukuk Fakültesi’nde bir öğrenciydi. Tanıştıktan on sekiz ay sonra, iki ailenin de onaylamayacağını bilerek sulh hakimi tarafından evlendiler.

Brooklyn’in Bedford-Stuyvesant bölümünde bir komüne taşındılar çünkü Bay Robertson, Tanrı’nın kendisine tüm mal varlığını satmasını ve yoksullara hizmet etmesini söylediğini söyledi. . Bayan Robertson, AP’ye Ohio’ya geri dönmeye cezbedici olduğunu söyledi, “ama Tanrı’nın benden yapmamı istediği şeyin bu olmadığını anladım”

Pat Robertson daha sonra Portsmouth, Va’daki televizyon istasyonunu satın aldı. , küresel bir dini yayın ağı olacak. Geçen sonbaharda istifa etmeden önce CBN’nin amiral gemisi programı “The 700 Club”ı yarım yüzyıl boyunca yönetti.

1982’de Latin Amerika’da kadın haklarının tanınmasını sağlamak için 1928’de kurulan Amerikalılar Arası Kadın Komisyonu’na ABD’nin başlıca delegesi olarak atandı. Bu görevi 1990 yılına kadar sürdürdü. Ayrıca kocasının Virginia Beach’te kurduğu Regent Üniversitesi’nin yönetim kurulunda görev yaptı.

CBN’nin başkanı ve CEO’su oğlu Gordon Robertson, “Anne olmasaydı,” dedi, “bir CBN olmazdı.”

Bayan Robertson, kocası ve oğlu Gordon’a ek olarak, Timothy adında başka bir oğlu tarafından hayatta kalır; iki kızı Elizabeth Robinson ve Ann LeBlanc; 14 torun; ve 23 torun çocuğu.