Orijinal Bay Met olan Dan Reilly, 83 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
New York Mets’in ilk Mr. Met’i olmak için hava almayan, büyük boy kartonpiyer kafasını cesurca takarak maskot tarihine geçen Dan Reilly, 30 Aralık’ta Manhattan’da öldü. 83 yaşındaydı.

Hayatta kalan tek kişi olan oğlu Matt MacCartney, nedeninin zatürreden iyileşirken geçirdiği kalp krizi olduğunu söyledi.

Bay Reilly, Mets’in bilet gişesinde çalışıyordu, iki ekip yöneticisi ondan o zamana kadar sadece promosyon malzemelerinde kullanılan karikatürize bir görüntü olarak var olan Bay Met’e fiziksel bir hayat vermesini istedi.

31 Mayıs 1964’te, Bay Reilly, Shea Stadyumu’nda San Francisco Giants’a karşı bir çift kafa maçı sırasında ilk kez Mets forması ve beyzbol şeklindeki kafasına resmi olarak kaydı.

Bir blog olan The Amazing Shea Stadyumu İmza Projesi’ne Bay Reilly, “Doğru oynamamı söylediler, sadece dışarı çıkıp el sallayın ama çocuklar beni tribünlerde karşılamaya başladılar” dedi. El sıkıştım, fotoğraf çektirdim, imza verdim. Ondan sonra ukala oldum ve dans etmeye başladım. Anlık bir yükselişti. ”

Bay Reilly için Giants tarafından süpürülen Mets için olduğundan daha iyi bir gündü (ikinci oyun 23 isteka gerektirdi; Giants kazandı, 8-6) – o zamanlar sürekli kaybeden takım için tipik bir gündü. bir genişleme franchise olarak üçüncü sezon.

O yılın ilerleyen saatlerinde, Bay Met, Shea Stadyumu yakınlarındaki Flushing Dünya Fuarı’nda bir Mets etkinliğinde yer aldı. Bay Reilly, fuarın merkezinde yer alan dev küre olan Unisphere’in kenarına oturdu, su gösterisine sıçradı ve “Mr. Bir çocuk alayı için bir araya geldi”.

“Dan Reilly’yi kim tanır ki?” o gün The Daily News’e baktı.

Mets, 1967’de Bay Met’i devre dışı bıraktı, ancak Bay Reilly’yi değil ve başka bir maskot türü getirmek için bir düzine yıl bekledi: Mettle, bir katır (gerçek bir), maçlar sırasında oyunlardan önce faul çizgilerinde bir aşağı bir yukarı yürürdü. 1979’da Mets’in 63 maç kazandığı ve 99 kaybettiği sefil sezon. Bay Met 1994’te (AJ Mass adında bir adam 1997’ye kadar devasa bir baş belası altında solo oynayarak) yeniden canlandı ve o zamandan beri ESPN reklamlarında ve reklamlarında boy gösterdi. çeşitli ürünler için.

Philadelphia Phillies’in yaramaz maskotu Phillie Phanatic’i canlandıran ilk kişi olan Dave Raymond, “Dan Reilly’den bugüne Bay Met, takım ve taraftarları tarafından gerçekten değer verilen Mets’in bir sembolü oldu” dedi. bir röportajda. “Mets hayranlarının tutkusunu, endişesini, sevgisini ve hayal kırıklıklarını yansıtıyor. ”

Bay Met, Beyzbol Ligi’nde öne çıkan ilk kostümlü maskot olmasına rağmen, Bay Raymond ilk olmadığını söyledi: 1950’lerde ondan önce, kostümlü bir kuş olan ve çok az hatırlanan Bay Oriole vardı. Baltimore Orioles’te çalıştı

Bay Met (Bay Reilly değil) 2007 yılında Whiting, Ind.’deki Maskot Onur Listesi’ne alındı.

Daniel Joseph Reilly, 28 Ocak 1938’de Richmond Hill, Queens’de Anna ve Robert Reilly’nin çocuğu olarak dünyaya geldi. Liseden mezun olduktan sonra yayın okuluna gitti, Guam’daki Deniz Piyadelerinde görev yaptı ve Eastern Airlines için bir bilet acentesi oldu.

Mets ile yaklaşık on yıl geçirdikten sonra, Long Island’daki Hauppauge’de New York (şimdi Brooklyn) Nets ve Colonie Hill Golf Kulübü (şimdi Wind Watch Golf & Country Club) için promosyonlarda çalıştı; barmen olarak; ve New York Waterways için bir genel seslendirme spikeri olarak. Rotalarından birinde, New Jersey ve Manhattan’daki limanlardan Shea Stadyumu’na yürüdükleri World’s Fair Marina’ya seyahat eden hayranlara Bay Met anılarını sundu.

Gloria Westerweller ile Mets ve Baltimore Orioles arasındaki Dünya Serisinin 1. Maçı olan 11 Ekim 1969 günü öğleden sonra evlendi. Mets’teki en yakın arkadaşları olan dış saha oyuncusu Ron Swoboda ve sürahi Tug McGraw’ın katılmasını engelleyen bir yol maçıydı; düzenlemeler, Mets’in sezon sonrası yarışmacıları olması beklenmeden çok önce yapılmıştı.

Bu evlilik boşanmayla sonuçlandı. İkinci evliliği karısının ölümüyle sona erdi.

2007’de Bay Reilly, büyük dev kafanın altındaki zamanını hatırladığı ve mirasına yansıdığı “Orijinal Bay Met Hatırlıyor: Mucize Başladığında” adlı bir kitap yazdı.

“Bugün beyzbol hayranları Phillie Phanatic ve San Diego Tavuğu hakkında bilgi sahibi” diye yazdı. “Kansas City Royals’ın Sluggerrr’ları ve Cardinal’lerin Fredbird’leri var. Hepsi orijinal Bay Met’in soyundan geliyor. ”