N. F. L. Falcons’un ‘Grits Blitz’ Sütunu Claude Humphrey 77 yaşında öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Atlanta Falcons ile 10 NFL sezonu ve 1981 Super Bowl’a ilerlemesine yardım ettiği Philadelphia Eagles ile üç kez oyun kurucuları düzleştiren Pro Football Hall of Fame savunma oyuncusu Claude Humphrey, Cuma günü Memphis’teki evinde öldü . 77 yaşındaydı.

Kızı Claudia Humphrey Henry, nedeninin kalp krizi olduğunu söyledi.

6 fit 4 inç ve 250 poundda korkunç bir pasör olan Humphrey, normal oylamada üç kez kıl payı kaçırdıktan sonra 2014 yılında Ohio, Canton’daki Salon’a kıdemli kategoride girdi.

Sacks, Humphrey’nin geçen sezonundan sonraki yıl olan 1982 yılına kadar resmi bir N. F. L. istatistiği haline gelmedi. 1960’a kadar giden araştırmacılar tarafından oyun filmleri üzerine yapılan bir araştırma, onu 130 gayri resmi çuvalla ödüllendirdi.

Humphrey altı Pro Bowl maçında oynadı ve iki kez birinci takım All-Pro seçildi. Falcons’un 1977’deki Grits Blitz olarak bilinen ve sadece 129 puan kazandıran ve 14 maçlık bir sezon için N. F. L. rekoru düşük olan savunma hizasında kilit bir figürdü. Ancak Atlanta hücumda mücadele etti ve 7-7’de bitirdi, sadece playoffları kaçırdı.

Falcons, Humphrey’in onlara katıldığı 1968 ve 1977 arasında yalnızca iki kazanan takıma sahipti. , takımdaki son tam sezonu. (1975 sezonunu dizinden sakatlanarak kaçırdı.)

1978 sezonunun başında Falcons 1-3’e düştüğünde, Humphrey yenilgiye uğradı.

“Bir gün soyunma odasında oturuyordum ve dedim ki, bu iş hiç iyiye gitmiyor.