Müfettişlik, tramvay çarpışmasında el sıkışması nedeniyle arkadaki arabanın sürücüsünün suçlu olduğunu söyledi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Bu olağanüstü olayın doğrudan sonucu, tramvay araçları ile ilk Trafik Denetiminde (DI) duran 4. hattaki araç arasındaki sürüş mesafesinin bakış açılarına göre uygun olmayan sürüş koşullarıydı.

Kaza, Pod Zhorskem durağı ile Karlovarsk ve Lidick caddelerinin kesiştiği kavşakta meydana geldi. Normalde durmadığı şehirde duramayan tramvay hattı 4, hat 1 setinin arkasına çarptı.

DI'ye göre duraklamanın nedeni, yolculardan birinin Pod Zhorskem durağında tramvaya binerken parmaklarını kapı çerçevesi ile kapı çerçevesi arasına sokmasıydı. Tramvay hareket etmeye başladı, yolcular tren makinistinin uyarı sinyalini verdi ve durdu.

4. hattın sürücüsü, Pod Zhorskem durağından çıktıktan sonra 1 numaralı tramvayın arkasında durak bulduğunu söyledi. Arabada çizik olup olmadığını görmek için dikiz aynalarına baktığı sırada tramvay önünde sert bir şekilde fren yaptı. Başını çevirip tepki verme zahmetine bile girmedi. Kimseyi suçlamak istemiyorum, bu sadece talihsiz bir tesadüftü. Yaralılar için üzülüyorum, umarım DI müfettişine giderlerse hepsi iyi olur.

İlk tramvayın sürücüsü, duraktan hareket ettikten sonra yolculardan hoparlör üzerinden defalarca uyarı sinyalleri aldığını ifade etti. Durdu ve taksiden inerek ne olduğunu sordu. Yolda giderken eli kapıda olan adamı gördü. Bu nedenle kadını bulduğu tramvayın diğer ucuna gitti ancak elini kaldıramadı.

Polis uzman görüşü istiyor

Bu nedenle merkezi kapıyı açmak için tesise geri döndüm. Ama çarpışmaya kadar oraya varamadım ve düştüm, çarpışmayı anlattım.

Plzeň belediyesi ulaşım şirketinin sözcüsü Ren Vvro, kazadan sorumlu kişinin şirket içinden bir Çek kadın tarafından yönetildiğini söyledi. Mağdurun cezalandırılıp cezalandırılmadığı konusunda yorum yapmak istemedi. Hadi yapalım, polis davayı kapatacak, dedi Vvro.

Polis kazayla ilgilenmedi, kazanın olduğu gün suçlu kadının atlarını öldürdü. Plzeň polisi sözcüsü Michaela Raindlov, uzman görüşlerinin sonuçlarını beklediğimizi doğruladı.

Kalp krizi 19 Ocak günü öğleyi on beş dakika geçe gerçekleşti. Kurtarma ekipleri yirmi sekiz kişinin hafif yaralı olduğunu buldu. Başlarından, göğüslerinden ve ellerinden kurşunla yaralandılar. Nehrin ortasında kalan ilk tramvayın sürücüsü yaralandı. arabaların üzerindeki kod, işlem tarihi itibariyle 1,4 milyon krona ulaştı.

Mevcut bilgilere dayanarak DI, alanlarında büyük farklılıklar olduğunda iki tramvayın hangi koşullar altında kapanacağı deneyler gerçekleştirdi. Bir kadının elini kapıya sokması durumunda kapının gerçekten kapandığı ve tramvayın hareket etmeye başladığı ortaya çıktı.

Deneye göre gagasını 2,5 santimetre yüksekliğe kaldırması durumunda yolcuların yaralanmaması ve elin serbest bırakılması gerektiği ortaya çıktı. Ancak kapının 2,5 cm'den fazla hareket etmesi durumunda kapı otomatik olarak açılacaktır.