Maçtan sonra Plzesk Kliment: Kadro bir devre arasına göre gitmedi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
İkinci Bundesliga’dan Karlsruhe ile eleme maçına ilk takımı gönderdiğinde gole ulaşamadı. Sadece Habn Chor’un iki teyzesi vardı. Plzeň’i tamamen yendiler ve yeni bir takımla 3:0 kazandılar. Hak etti.

Fiyat, satış, kombinasyonlardaki doğruluk sayesinde. Traor, Jirka ve Mosquera gol attı.

Sözde yarı takımın kaptanı Jan Kliment’ti.

Kurtarma hakkında ne düşünüyorsun?
Esas olarak çok sıcaktı. İkinci yarıyı beklerken adamlar 20 dakika sonra içmeye başlayınca bittiğini düşündüler. Ancak Karlsruhe tüm maçları kazanamadığı için kelimeler tükendi. Tutuklandığı andan itibaren bunun için başvurduk ve çok geçmeden bir karar aldık.

Özellikle bu kadar çok oyun varken bir sorunum olursa toparlarım. Ve on birin tamamını değiştirdin.
Kendisine çok yakıştığını söylemeliyim. Ve beni şaşırttı. Soupe balonu ezmeye çalıştı, var gücümüzle üzerine çıktık.

İlk yarıda gol atamadınız ama yine de 3:0 kazandınız. Ligin başlangıç kadrosunun oluşumunda bir rolü var mı?
Diziliş yarım saati takip etmedi. Senden önce 0:1 kaybettiğimizde devre arasındaydım ve ardından çocuklar altı gol attı. Biri 11 döndüğünde, diğerinde diğerinin dönmesine sevindim. Arka arkaya, olması gereken bu.

Bu arada kaptanın köpeği bir ceza mıydı yoksa bir ödül mü?
Bilmiyorum, belki samandandır, o yüzden bana verdiler (smv). Ödememe gerek yok, geçen yıldan beri üst üste geldi. Belki de deniz (Hazine Korosu) onunla ilgilenmez. Her zaman cezalardan kurtulurum ve sonra her şey yeniden başlar.

Yine başlangıç dizilişi için bir savaş var.
Geçen sezona göre rekabet arttı. Ayrıca tek bir tonka üzerinde oynadığımız ve hepimiz burada olduğumuz için. Hattaki diğer pozisyonlara da bakıyoruz. Koç Koubek bunu yapabilir ama bence aralarından seçim yapabileceği bir kişi olması güzel.

Siz de yandan vc oynuyorsunuz. Nasıl oturursun?
Antrenörle bunu konuştuk. Her maçta hangi pozisyonun kendisi için en rahat olduğunu sordu. Tabii ki benimki değişiyor ama tüm koşulları anlıyorum ve her boş yer için hazır olacağım. Takıma yardım etmeyi hayal ediyorum.

Pilsen tonu Jan Kliment

Aynı zamanda sobanın üzerindeydi. Değişime alışmak mı?
Her ikisi de önceki teknik direktör Blk yönetimindeki oyunun bazı özellikleri var. Korkarım birileri oyununa ve kendi hapishanesine dönerken kaçacak. Bunu kaldırmaya çalışıyoruz.

Vak bir zamanlar zırha ve korna sancağına geçmişti.
Bunu pek sevmiyorum (smv). Yeni antrenöre göre ayarlamaya çalışıyoruz, bir ara gidip ince ayar yapabiliriz. Ve inşallah düzelteceğiz.

Koç Koubek altında en farklı olan nedir?
Özellikle rekabette. Burası bizim için gerçekten çok iyi. Ayrıca geçen sezon sakatlıklar vardı, kolaydı. Şahsen özledim, hepsi sağlıklı ve bu bir kavga.

Ve taktikler?
Öyle bir şekilde inşa edilmiştir ki, vc’ye yalınayak saldırırız. Kenarda oynuyorum ve bundan paçayı sıyırıyorum, bu yüzden arkamı kapatmak zorundayım.

Koç Koubek’in fazla özgür olmaması hoşuna gitti mi?
Çıplak ayakla hareket edip brn sauceee’nin yanında topu yakalaması her hücum oyununun eğlencesi. Bana Slovakya’da oynadığım zamanı hatırlattı: çıplak oynadık ve çok gol yedik.

Neredeyse geçen sezon için ayağa kalkıyormuşsun gibi mi görünüyorsun?
Hiç de bile. Bu benim en iyi sezonumdu ama aynı zamanda sakatlıklar yüzünden en kötü sezonumdu. Ancak ön eleme turlarında Şampiyonlar Ligi gibi çok güzel anlar yaşandı. Tutuklama asn oldu ama kendimiz için mahvettik.

Ve sen? Yine intikam için savaşıyorsun.
İşte o zaman yeni bir eğitmen gelir. Vichni gösteriş yapmak, dövüşmek istiyor. Belki de böyle bir şeye ihtiyacımız vardı. Ama Blek Bey’in kötü bir yanı yok, birçok şeyi başardı ama sonra birdenbire yürümedi. Hepiniz bir yer için mücadele etmek istiyorsunuz, bu sizi ligin sonlarına ve oyunun ön elemelerine sokacaktır.