Komik Aktör ve Instagram Yıldızı Leslie Jordan, 67 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Gösteri kariyerine geç bir başlangıç yaptıktan sonra, başta “Will & Grace” olmak üzere çok sayıda televizyon şovundaki rollerden tanınan bir yüz haline gelen komik bir aktör olan Leslie Jordan, pandemi sırasında ilginç ev yapımı videoları milyonlarca izleyiciyi cezbettiğinde daha da fazla ün kazandı. Instagram takipçileri, Pazartesi günü Hollywood, California’da bir araba kazasında öldü. 67 yaşındaydı.

Kendisini temsil eden BRS/Gage Yetenek Ajansı’ndan David Shaul ölümü doğruladı. Polisten alıntı yapan haber raporları, Bay Jordan’ın arabasının, görünüşe göre tıbbi bir acil durum yaşadıktan sonra bir binanın yan tarafına çarptığını söyledi. Los Angeles Polis Departmanı sözcüsü, saat 9:30’da Hollywood’da BMW kullanan birinin duvarla çarpıştığını ve öldüğünü doğruladı, ancak kurbanın kimliğini açıklamayı reddetti.

Bay Shaul, Bay Jordan hakkında e-posta yoluyla “O sadece bir mega yetenek ve birlikte çalışmaktan keyif almakla kalmadı, aynı zamanda en zor zamanlarından birinde ulusa duygusal bir sığınak sağladı” dedi.

Bu, Bay Jordan’ın pandemi sırasında viral videolara şaşırtıcı bir şekilde girmesine bir göndermeydi. Tennessee’de, ailesinin yanında otururken, Instagram’da vinyetler yayınlamaya başladı – hayatından basit, eğlenceli anlar – ve takipçi sayısının milyonlara ulaştığını görünce şaşırdı. 130’dan fazla televizyon ve sinema kredisi biriktirmişti, bu yüzden tam olarak keşfedilmemiş değildi, ancak 65 yaşında Instagram yıldızlığı beklenmedik bir zevkti.

2020’de The New York Times’a “Dikkati sevdim, tüm kariyerim boyunca istedim” dedi ve “hiç bu kadar dikkat çekmedim.”

Leslie Jordan 2018’de. Kovid-19 salgını sırasında yaptığı popüler ev videoları, “en zor zamanlarından birinde ulusa duygusal bir sığınak sağladı” dedi. Kredi… Richard Shotwell/Invision, Associated Press aracılığıyla

Ayrıca, bu hayranlar için bir tür fiili teselli olduğunu da keşfetti.

“Yine de sevdiğim şey,” dedi, “beni bir kenara çekip ‘Dinle, seni rahatsız etmek istemiyorum ama zor bir dönem geçirdim’ diyen insanlar. Kilitlendim. Çocuklarım var ve gönderilerinizi dört gözle bekliyordum ve siz gerçekten, gerçekten bu zor zamanımda bana yardımcı oldunuz.’ İnsanlar size böyle şeyler söylediğinde komedinin önemli olduğunu anlıyorsunuz.”

Komedi, Bay Jordan’a kolay geldi, ancak oyunculuk kariyerine giden yolu bulması biraz zaman aldı. Boyu bir buçuk metrenin altında, yeterince küçüktü ve 20’li yaşlarında jokey olma yolunda büyük bir adım attı. Ancak 20’li yaşlarının sonunda bu fikrinden vazgeçti, tiyatro diploması aldı ve 1982’de Hollywood’a giden bir otobüse bindi.

Bay Jordan gibi gey bir aktörün iş bulması zor bir dönemdi, ancak önce reklamlarda olmak üzere iş bulmaya başladı.

2020 röportajında Progressive Insurance uzmanına atıfta bulunarak “Flo gibiydim” dedi. “İnsanlar beni tanırdı. Ben PIP Baskı elemanıydım. Taco yemediysen gittiğin Taco Bell için Hamburger Cehennemi’nin asansör operatörüydüm.”

1986’da TV rolleri almaya başladı – konuklar “The Fall Guy”, “Murphy Brown”, “Newhart” ve diğerlerinde, ardından “The People Next Door”, “Top of the Heap”, “Reasonable Doubts” da tekrar eden roller aldı. ”“Kalpler Yanıyor” ve daha fazlası.

Hem 2001’de başlayan orijinal dizide hem de yakın zamanda yeniden yapılanmada görünen, sivri dilli sosyetik Beverley Leslie’yi oynadığı “Will & Grace” üzerinde özel bir izlenim bıraktı.

2006’da bir komedi dizisindeki seçkin konuk oyuncu rolüyle Emmy kazandı.

Yakında tam bir ölüm ilanı yayınlanacak.

Alex Traub raporlamaya katkıda bulundu.