‘James at 15’ ve ‘Salem’s Lot’ Yıldızı Lance Kerwin, 62 yaşında öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
1970’lerin reşit olma draması “James at 15”te başrol oynayan ve Stephen King’in romanı “Salem’s Lot”a dayanan bir mini dizide vampir avcısı olan eski bir çocuk oyuncu olan Lance Kerwin, Salı günü saat 20.00’de öldü. California, San Clemente’deki evi. 62 yaşındaydı.

Ölüm nedeninin belirlenemediğini ve ailenin otopsinin sonucunu beklediğini söyleyen kızı Savanah Kerwin, ölümünü doğruladı.

1977’de, Bay Kerwin 16 yaşındayken, aynı adlı NBC dizisinin pilot bölümü olan “James at 15” adlı bir televizyon filminde rol aldı. 21 bölüm süren şov, ailesiyle birlikte Oregon’dan Boston’a taşınan kum rengi saçlı tomurcuklanan fotoğrafçı James Hunter’ın ergenlik maceralarını konu alıyor.

Gösteri seks, alkolizm ve hamilelik gibi ciddi temaları ele aldı. Ayrıca Bay Kerwin’i genç bir idol yaptı.

Gösterinin yayınlanmasından birkaç hafta sonra The Washington Post’ta yazan eleştirmen Tom Shales, “James at 15″in “mükemmel, devrimci ve her zaman çılgınca acil olmadığını” ancak “hala dünyanın en saygın yeni eğlence dizisi” olduğunu söyledi. sezon.”

“Ve eğer genç kahramanının haftalık denemeleri ve zaferleriyle ergenliği romantikleştiriyorsa,” diye devam etti, “en azından bunu ortalama bir TV mini-bop’undan daha hırslı, meraklı ve özgün yollarla yapıyor.”

Gösteri, James’in bekaretini 16. doğum gününde İsveçli bir değişim öğrencisine kaybetmesini isteyen bir senaryo nedeniyle NBC’nin sansürcüleriyle sorun yaşadı (programın adı “James at 16” olacağı zaman). Şovun yaratıcısı Dan Wakefield, ağ, senaryoda “sorumlu” kelimesinin doğum kontrolü için bir örtmece olarak kullanılmasına itiraz etti ve bölümün yalnızca “uzunluklar bunun için acı çekmesi ve bir şekilde cezalandırılması durumunda” yayınlanmasını kabul etti. 1978’de New York Times.

Anlaşmazlık, 9 Şubat 1978’de bölüm yayınlanmadan önce Bay Wakefield’ın istifasına yol açtı. “James at 16” aynı yılın Mayıs ayında iptal edildi.

Lance Michael Kerwin, 6 Kasım 1960’ta California, Newport Beach’te Don ve Lois Kerwin’in çocuğu olarak dünyaya geldi. Büyürken, 1982’de The Times’a, televizyona o kadar bağımlı olduğunu, dördüncü sınıfa geldiğinde okuyamadığını söyledi.

Anne ve babası boşandıktan sonra annesi ve üvey babası “televizyonun fişini çekti” dedi.

“Her gün okuldan sonra eve gelir ve annem ve üvey babamla birlikte işten eve getirecekleri hikayeleri, oyunları ve senaryoları yüksek sesle okurdum” dedi.

Bay Kerwin’in hayatta kalanları arasında kızı Savanah’ın yanı sıra karısı Yvonne Kerwin ve diğer dört çocuğu da var: Fox, Terah, Kailani ve Justus. Hayatta kalanlar hakkında tam bilgi hemen mevcut değildi.

Bay Kerwin’in oyunculuk kariyeri 1970’lerin başında “Little House on the Prairie”, “Gunsmoke” ve “Wonder Woman” gibi popüler TV programlarında küçük rollerle başladı. 1974’ten 1976’ya kadar, gençleri hedefleyen gündüz eğitim antolojisi dizisi “ABC Okul Sonrası Özel”in beş bölümünde yer aldı.

Bay Kerwin, 2022’de. Uzun yıllar uyuşturucu sorunuyla uğraştıktan sonra, bir rehabilitasyon programının yürütülmesine yardım etti ve genç bir papazdı. Kredi… AFF/Alamy

1979’da “Salem’s Lot” mini dizi uyarlamasında rol aldı. Dizi, bir kitap yazmak için memleketi New England’a dönen ve kasabayı işgal eden vampirlerle karşılaşan bir romancıyı konu alıyor. Bay Kerwin, yazarın vampirleri durdurmasına yardım eden bir genç olan Mark Petrie’yi canlandırdı.

Bay Kerwin, 1980’lerde ve 1990’larda oyunculuğa devam etti. Ölümcül bir veba hakkında 1985 bilim kurgu filmi “Enemy Mine” ve 1995 yapımı gerilim filmi “Outbreak”de rol aldı.

Savanah Kerwin, “Outbreak”i çekerken, Bay Kerwin “aktif olarak ayıklıkla mücadele ediyordu” dedi ve bu, oyunculuktan uzaklaşma kararında rol oynamış olabilir.

Associated Press’in bildirdiğine göre, 2010 yılında, Bay Kerwin, Hawaii’de devlet tıbbi yardımı ve gıda kuponları almak için belgelerde tahrifat yapmaktan ikinci derece hırsızlık suçlamasını kabul etti. Beş yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı ve 300 saat toplum hizmeti yapması emredildi.

Bay Kerwin, 1999’da Los Angeles Daily News’e, Kaliforniya, Perris’te bir rehabilitasyon merkezindeyken verdiği bir röportajda, “Uzun süredir uyuşturucu kullanmanın günahıyla mücadele ediyorum” dedi. yoksunluk yıllarında elde edildi. En son kendimi tekrar uyuşturucuya dönerken bulduğumda, buraya Rab’bin yolundaki yürüyüşümü eski haline getirmek için gelmiştim.”

Daha sonra kızı, İsa için U-Dönüşü rehabilitasyon programının yürütülmesine yardım ettiğini ve orada birkaç yıl genç bir papaz olduğunu söyledi.

“Sürekli olarak Tanrı’yı bulmak ya da ayık olmak için mücadele eden insanlara yardım etmeye çalışıyordu” dedi. “Hayatının geri kalanında odak noktası buydu.”

Sheelagh McNeill araştırmaya katkıda bulundu.