Her Yerde Bulunan Karakter Aktörü Bruce MacVittie 65 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Bruce MacVittie, New York şehrinin en önemli karakter oyuncularından biri, 1983’te Al Pacino karşısında David Mamet’in “Amerikan Buffalo”su ile Broadway’de ilk kez sahneye çıktı ve 40 yılı aşkın bir süredir Off Broadway sahnelerinin dayanak noktası oldu. , televizyonda ve sinemada tanıdık bir yüzün yanı sıra 7 Mayıs’ta Manhattan’da öldü. 65 yaşındaydı.

Karısı Carol Ochs hastanede ölümü doğruladı, ancak nedeninin belirlenmediğini söyledi.

Bay MacVittie, ruhları ıstırap çeken sert adamları oynamada mükemmeldi ve karakterlerinin kalbinde bir hassasiyet ortaya koydu. Oyuncu seçimi düşük yaşam ve sokak akıllıydı, ancak kendisi nadir oyunculuk çevrelerinde koştu. 1980’lerin ortalarında, sinema ve tiyatro yenilikçilerinden (Matthew Broderick ve Marisa Tomei de dahil) oluşan bir topluluk olan Naked Angels’ın kurulmasına yardım etti.

Aktris Edie Falco bir röportajda “Çıplak Melekler beni içeri almayacak kadar havalı bir kulüptü” dedi. “Ben sadece kenarlarda dolaşıyordum, ayağımı kapıya sokmak için can atıyordum ama Bruce çoktan içeri girmişti. Bruce ve ben aktör sıkıntılarımızı birlikte gezdik. Birlikte gençtik ve birlikte daha az gençtik.”

Bay. MacVittie, sayısız sinema rolünden biri olan gerilim filmi “Killer Between Us”ta (2021) rol aldı. Kredi… Dikey Eğlence

Mr. MacVittie’nin kariyeri 1980’de Manhattan’daki Ensemble Studio Theatre’da Edward Allan Baker’ın “What’s So Beautiful About a Sunset Over Prairie Avenue?”

1988’de, “Barney Miller” ve “Miami Vice” dizilerindeki küçük bölümlerin ardından, ilk büyük televizyon işini aldı ve gerçek bir mavi yakalı dilim olan “The Street”te Stanley Tucci ile ortak oldu. Newark Polis Departmanında geçen polis hayatı. “Tamamen New Jersey’de çekilen ilk televizyon dizisi” olduğunu iddia eden şov, 40 günde 40 bölüm yayınladı ancak sadece bir sezon sürdü. Yine de, gelecekteki TV suç dramalarına stilistik bir gölge düşürdü.

“Bruce’un geçmişi benim gibi işçi sınıfıydı,” dedi başka bir uzun zamandır arkadaşı olan Frances McDormand. “Çalışmamızda bunu kutlamakla ilgili ikimiz için de önemli olan bir şey vardı. Bruce’un nereden geldiği konusunda yanında taşıdığı bir gururu vardı ve hatta bu konuda ukalaydı. Çok karizmatikti.”

Bruce James MacVittie, 14 Ekim 1956’da Providence, RI’de doğdu. Babası John James MacVittie, Narragansett Elektrik Şirketinde bir işçiydi; annesi Olive (Castergine) MacVittie, ev hanımıydı.

Bruce, lisede oyunculuk yapmaya başladığı Cranston, RI’de büyüdü ve Boston Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar Lisans derecesi ile mezun oldu. . 1979’da New York’a taşındı. Dört yıl sonra, Pacino’nun “Amerikan Buffalo”sunun yeniden canlandırılmasında Bobby rolü için çalıştıktan sonra, Bay MacVittie Broadway’deki rolü devraldı ve sonunda ulusal bir turda ve Batı’da sahne aldı. Londra’nın sonu.

“Bruce bu parayı özellikle benim gibi sahnede Pacino ile birlikte çalıştığı genç oyuncular için taşıdı” diye hatırlıyor aktör Bobby Cannavale. “Bir ‘kapak’ rolüne yükselmiş olması onu daha da kahramanca yaptı.”

2011’de, çeşitli “Law and Order” serilerinde 11 farklı rol de dahil olmak üzere 75’in üzerinde sinema ve televizyon gösteriminin ardından, “The Sopranos”, “Sex in the City” ve “Homicide”da sayısız konuk gösterimi yapıldı. Eduardo Machado’nun “Havana is Waiting” filminde yerinden edilmiş bir Küba göçmeni olarak alkışlanan performansı gibi tiyatro rolleri, Connecticut’taki Eugene O’Neill Center Oyun Yazarları Konferansı’nda 10 sezon ve Massachusetts’teki Williamstown Theatre Şenlik’te eşit sayıda yaz. MacVittie oyunculuk kariyerini bir hemşire olarak yetiştirmek için bir kenara koydu. 2013 yılında Manhattan’daki Hunter College’dan Fen Bilimleri Lisans derecesini aldı.

Eşine ek olarak, kızı Sophia Oliva Ochs MacVittie tarafından yaşatılıyor. İlk evliliği boşanmayla sonuçlandı. Manhattan’da yaşadı.

Bay MacVittie, Ava DuVernay’ın övülen Netflix dizisi “The Way They See Us” da dahil olmak üzere son yıllarında oyunculuğa geri döndü. Hemşirelik faaliyetlerini, ihtiyacı olan arkadaşlarının palyatif devası ile sınırladı.

“Bruce MacVittie’yi sevdim,” dedi Bay Pacino bir röportajda. “Performansları her zaman parıldıyor ve çatırdıyordu; bir kalp ve izlemek için bir zevk. New York City’deki mücadele eden aktörün vücut bulmuş haliydi ve çalışmasını sağladı. Onu özleyeceğiz.”