Gotik Vampir Masallarını Eleştiren Anne Rice, 80 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
En çok satan kitabı “Vampirle Görüşme” ile tanınan Gotik romancı Anne Rice Cumartesi günü öldü. 80 yaşındaydı.

Oğlu Christopher Rice, sosyal medyada Bayan Rice’ın “inmeden kaynaklanan komplikasyonlardan” öldüğünü yazdı. ”

Bay Rice, annesinin Facebook sayfasında “Babam, kocası Stan’in öldüğü güne neredeyse on dokuz yıl bıraktı” diye yazdı.

4 Ekim 1941’de New Orleans’ta doğan Rice, ilki 1976’da yayınlanan “Vampirle Röportaj” olan “The Vampire Chronicles” adlı roman dizisiyle tanınıyordu. Filme uyarlandı. başrollerini Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst ve Antonio Banderas’ın paylaştığı.

Önümüzdeki beş yıl içinde, Bayan Rice, bir düzineden fazlası vampir serisinin parçası olan 30’dan fazla kitap yazacaktı.

“Son saatlerinde, başarılarına ve cesaretine hayranlıkla hastane yatağının yanında oturdum, bizi San Francisco Körfez Bölgesi’nin sisli tepelerinden New Orleans’ın büyülü sokaklarına, New Orleans’a götüren bir hayatın anılarıyla dolup taştım. Güney Kaliforniya’nın parıldayan manzaraları,” dedi Bay Rice yaptığı açıklamada.

2002 yılında vefat eden şairle evli olan Rice Hanım’ın 5 yaşında lösemiden ölen Michelle ve Christopher adında iki çocukları oldu.

Bir milyondan fazla takipçisi olan Facebook sayfasında okuyucularıyla düzenli olarak etkileşime girdi ve imza günleri, dansçıları ve kostümlü hayranları çeken eksantrik gösterilerdi.

Aynı zamanda bir yazar olan Christopher Rice, annesiyle birlikte iki tarihi-korku romanı yazdı. Bay Rice yaptığı açıklamada, “Bir yazar olarak bana tür sınırlarını aşmayı ve saplantılı tutkularıma teslim olmayı öğretti” dedi.

Bay Rice yaptığı açıklamada, Rice’ın New Orleans’taki aile mozolesine özel bir törenle defnedileceğini söyledi. “Gelecek yıl,” dedi, “hayatının halka açık bir kutlaması New Orleans’ta yapılacak. ”