Geç Yaşam Yıldızlığına Giden Yolu Temizleyen Lee Kaufman, 99 Yaşında Öldü

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Olağandışı bir ünlü hakkında konuşun.

Lee Kaufman, 2014’te 91 yaşında ve internet ve televizyon şöhretinin önemli sıçramasına yaklaşık altı aylıkken The New York Times’a “İnsanların neden bana baktığını anlamadım, gerçekten anlamadım” dedi. “Aşağı baktım. Pantolonum düştü sandım. ”

Bayan Kaufman ve kocası Morty, Swiffer temizlik ürünleri serisi için göründükleri internet reklamları ve televizyon reklamları sayesinde o anda bir tür fenomen haline geldiler. Swiffer için aktörler yerine sıradan insanlar üzerine kurulu bir reklam stratejisinin öncüleriydiler ve halk, hayranlığı ve milyonları aşan tıklama sayısıyla karşılık verdi.

O sırada Twitter’da tipik bir gönderide, “Bu dünyada Swiffer reklamlarındaki Lee ve Morty Kaufman kadar değerli olan çok az şey var” dedi.

Çoğu reklamın illüzyon olduğunu bilen insanlar, göründükleri gibi olduklarından emin olmak için gazetelere Kaufmanlar hakkında yazdılar.

“Swiffer ürünlerinin reklamını yapan çift çok sevimli”, bana sor sütununda bir sorgu okundu. “Lütfen bize gerçekten birbirleriyle evli olduklarını söyleyin!”

1969’dan beri öyleydiler ve öyleydiler. NBC’nin “Today”, “The Ellen DeGeneres Show” ve diğerlerinde onları vardı. TV haber kaynakları bunlarla ilgili bölümler yaptı. Temizlik ürünleri cazibe değildi; Hayranlar yaratan şey, Kaufman’ların birbirlerinin cümlelerini bitiren bir sevimliliğe sahip olmaları ve uzun ve mutlu bir evliliğin sırlarında ustalaşmış gibi görünmeleriydi.

O sırada Frank Bele, reklamları yapan Publicis Kaplan Thaler reklam ajansında yaratıcı yönetmendi.

Bir telefon görüşmesinde, “Gerçek olmaları, oyuncu olmamaları ve komik olmaları büyüleyiciydi” dedi. “Ağzlarından çıkan şey altındı. ”

Kaufman, 18 Aralık’ta Port Jefferson, N. Y.’deki bir bakımevinde öldü. 99 yaşındaydı.

Oğlu Bruce Allen, nedenin zatürre ve Covid-19 komplikasyonları olduğunu söyledi.

Kaufman 90 yıl ünlü olmadan ya da ünlü olmak istemeden yaşadı. 4 Ekim 1922’de, babası Adolph’un düğünler için kullanılan bir etkinlik salonuna sahip olduğu Brooklyn’de Leah Marion Auerbach’ta doğdu ve annesi Rebecca (Ball) Auerbach bir ev hanımıydı.

Hunter College’dan lisans ve Queens College’dan yüksek lisans derecesine sahip olan Mrs. Kaufman, ilkokul öğretmeni oldu. 1944’te Bernard Allen ile evlendi ve 1965’te ölmeden önce üç çocukları oldu.

Bay Kaufman da müstakbel eşiyle birkaç yıl sonra tanıştığında dul kaldı. O zamana kadar öğretmenlikten emekli olmuştu ama bir yaz okulu dersi veriyordu. Eczane sahibi Bay Kaufman bir veli-öğretmen konferansına geldi.

Bayan Kaufman, Eylül 2013’te “Today” programında çift göründüğünde, “İçeri girdi ve aslında biraz yardıma ihtiyacı olan en küçük oğlu Scotty’den bahsetti” dedi.

Bay Kaufman, aynı röportajda, tanışmalarını biraz daha açık bir şekilde anlattı.

Ona dedim ki, ‘Scotty fasulye okuyamaz. Bununla ilgili ne yapacaksın?” dedi.

1969’da evlendiler ve ailelerini karıştırdılar. Bay Kaufman emekli olduktan çok sonra, bu şöhret anlarının katalizörü Bayan Kaufman’ın kızıydı.

Bay Kaufman, 2013’te programına çıktıklarında Bayan DeGeneres’e “Kızımız Myra, 70 yaşın üzerinde, olgun bir çift tanıyıp tanımadığını soran bir oyuncu yönetmeni tanıyordu” dedi. seyirci kahkahayı patlattı.

Bay Bele, Procter & Gamble’ın “günlük etki” olarak adlandırdığı ve ürünlerin yaşamları küçük yollarla nasıl iyileştirdiğini göstermeye çalışan daha geniş bir kampanyanın parçası olan lekelerin fikrinin, Swiffer temizleme araçlarının özellikle yaşlılar için yararlı olabileceğini göstermek olduğunu söyledi. insanlar. Diğer birkaç aday test edildi, ancak Kaufman’lar seçimi kolaylaştırdı.

“Morty ve Lee’nin çekimlerini gördük ve ‘Çift bu’ dedik” dedi.

Bir kamera ekibi, Long Island’daki Valley Stream, NY’deki evlerinde Kaufman’ları filme çekerken iki gün geçirdi ve çift, ürünleri denerken senaryosuz şaka yaptı. Bir bölümde, Bayan Kaufman, kullanıcı toprakta kalırken bu tür yüzeylere ulaşmak için tasarlanmış bir Swiffer cihazıyla tanışana kadar, yüksek rafların tozunu almaya çalışırken sandalyelere tırmanırken görülüyor. Bir diğerinde, bir Swiffer WetJet onu eski tarz bir paspasın zulmünden kurtarır.

İnternete yönelik üç dakikalık bir spot hazırlanıp öyle tepkiler aldı ki sosyal medya ve televizyon reklamları için daha kısa bölümlere ayrıldı; Sıradan insanları kullanan bir dizi başka Swiffer reklamı izledi. Kaufmans’ın bitlerdeki eureka anları yeterince gerçekti – çift daha sonra çekimlerden önce Swiffer ürünlerinden habersiz olduklarını söyledi.

Swiffer kampanyasını hazırlayan reklam ajansının bir yöneticisi “Morty ve Lee’nin çekimlerini gördük ve ‘İşte bu çift’ dedik” dedi. Kredi. . . Kaufman Ailesi aracılığıyla

Kocası ve çocukları Bruce ve Myra’ya ek olarak, Bayan Kaufman, ilk evliliğinden olan başka bir oğlu Bernard tarafından hayatta kaldı; Bay Kaufman’ın evliliklerine getirdiği dört çocuk, Scott, Corinne, Warren ve Douglas; beş torun; ve dört torun çocuğu.

Bruce Allen, annesinin sonsuz bir iyimser olduğunu söyledi.

“Annem, ‘Ah, şu çiçeklere bak, şu bulutlara bak, şu güzel mavi gökyüzüne bak’ yorumunu yapmadan asla kapıdan dışarı çıkmadı” dedi e-postayla.

2013’te Bayan Kaufman, Newsday’e, ileri yaştaki şöhretinin bir ders verdiğini söyledi.

Sonuç olarak, genç ölmeyin, dedi. “Olabilecek çok fazla şey var. ”