Evsizleri dövüp bedava çalıştırdılar, mahkemede şartları verildi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Mahkeme, Josef aman ve Martin Vu’yu gasptan, dövmeye teşebbüsten, kişisel özgürlükten ve benzer ev özgürlüğünden yoksun bırakmaktan suçlu buldu.

Sanık Martin Va, 2,5 yıl genel hapis cezasına çarptırıldı, infazı, eş zamanlı denetim dayatması nedeniyle 5 yıllık bir deneme süresi için şartlı olarak askıya alındı. Pilsen Bölge Mahkemesinden Jana Rubov, Josef aman’ın üç yıl hapis cezasına çarptırıldığını, infazının aynı anda gözetim ve 100.000 kron para cezasına çarptırılması nedeniyle beş yıllık bir deneme süresi için şartlı olarak askıya alındığını söyledi.

Eman ve devlet temsilcisi istifa için yalanını sürdürürken, Va istifa etti. Bu nedenle karar nihai değildir.

Geçen Haziran ayında Karlovy Vary’nin parklarından birinin kenarında Marcelo K’de bir araba durdu. Marcelo arabadan indi ve onu arka koltuğa oturmaya zorladı. Araba hareket etti ve Karlovy Vary’nin eteklerindeki bir evin önünde durdu. Orada bir yolcu ile gidiyorum, ambalaja göre bana saldırdılar.

Onu şortuna kadar soymaya zorladılar, kıyafetlerini aradılar. Sonra onu penceresiz bir odaya götürdüler ve orada kilitlediler. Diyet ve içeceklerde minimum bir değişiklikle, orada üç gün boyunca çalıştılar, diye tarif etti yüzbaşı.

Mağlup, nüfus sayımına göre geçen yıl yaz ve sonbaharın ortasında gelen evsizler arasında Karlovy Vary’de taşınan yaklaşık bir düzine insandan biri ve evsizler tarafından sert muamele görüyor. Dosyaya göre şiddetin nedeni, örneğin Aman’ın insanların isimlerini öğrenmek istemesi, cep telefonunda fotoğrafları olmasıydı.

Değişiklik olsun diye yüzde oranına göre kurban için ücretsiz çalışmak zorundaydı.Boş zamanlarında ve hafta sonlarında köpeklerine baktı ya da onun yanında kaldı. Rapora göre, aman ayrılmak istemezse evsiz adama fiziksel saldırıda bulundu. Kendisine sosyal güvencesi ve sağlık sigortası olduğu ve kendisine bir günlük ücretinin verilmemesi için haciz ödediği yalanını söyledi.

Aman, toplantının suçunu reddetti. Her şey ambalajda bükülmüş. Marcel K.’yi arıyordum çünkü bizi ve bakmamız gereken evi soydu. Onu tek başımıza aradık çünkü geçmişte birisi arabamın camını kırdığında ya da arabamı çaldığında polis hiçbir şey bulamamıştı. Yasalara aykırı bir şey yaptım ama suçlandığım şeyi yapmadım. Kimseyi köleleştirmek istemedim, birinin birini dövmesi için verilen talimatlara uymadım, dedi aman.

Ancak Va’nın suç ortağı, yalnızca Aman’ın emirlerini yerine getirdiğini söyledi. Onların şirketinde duvarcı olarak çalıştım, beni oraya çok iş için gönderdiler. Mali durumumun ne kadar kötü olduğunu biliyordu. bana işimden olmak istersem sözünü dinlemem gerektiğini söyledi. Metresi buradaki herkesin tanıdığı bir aileden geliyor, beni dinlemeyenleri ne yapacağımı söyledi. Korktum, diye itiraf etti Va.

Bedava çalış döv, mahkeme evsizi zehirledi (6 Eylül 2022)