Eskiden Korsanlar adına tekme atardı, bugün Yeşil Anlaşma'ya karşı komünistlerle birlikte onlara destek verdi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Koalisyon Stailo! oyların yüzde 9,6'sını, yani Pirti'ye karşı yaklaşık yüzde 3,5'i kazandı. Stailo'ya girdim! parti dışı bir grup olarak Birleşik Demokrat Derneği'ni temsil ediyor.

Koalisyon içindeki komünistlerle ittifak yapmaktan rahatsız olup olmadığı sorulduğunda, bunun Çek egemenliğinin değerlerini koruyan sol bir koalisyon olduğunu ve bunun kendisine yakıştığını, çünkü Çek anayasasına göre R'nin egemen olduğunu söyledi. devlet ve AB bir federasyon değil.

AB'den ayrılma konusunda referandum yapılmasını savunan komünistlerin aksine bizim gündemimizde bu madde yok. Dostl, AB'yi girdiğimiz zamanki gibi, yani amacı barış ve refahı sağlamak olan ekonomik bir birlik olarak algılıyoruz, diye açıkladı.

Ayrıca, kendisinin belirttiği gibi bir spekülasyon aracı olarak değerlendirilen emisyon tahsisatları şeklindeki enerji düzenlemesini de eleştiriyor. Bu düzenlemelerle Çek ve Alman sanayisini ortadan kaldırırsak, emekli maaşınız sağlık sistemine bile gitmeyecek, diyen Prag'daki Charles Üniversitesi Birinci Sınıf Çalışmaları Fakültesi'nden mezun olan ve Fulbright bursu sayesinde Avusturya'da eğitim gören Dostl, , mezuniyet sonrası eğitimini ABD'de yaptı.

Yeşil Anlaşmanın Revizyonu

Yeşil Anlaşmanın revizyonu bu şekilde ortaya çıktı. Teknolojiyi eşit hale getirerek, AB'nin başlattığı hedefe, pek çok ailenin hayatında büyük bir etki yaratmadan ulaşmak mümkün. Düzenlemelerin teknolojik gelişmeyi engellememesi gerektiğini savunan iş adamlarıyla da bu konuyu konuştum.

Belirli bir enerji kaynağını güvenilir bir şekilde üretemediğimiz ve ona uygun bir iletim sistemi kuramadığımız bir anda onu kullanmayı düşünemeyiz. Şu anda hanelerin ve özellikle sanayinin güvenilir bir şekilde çalışabileceği yenilenebilir enerji kaynakları mevcut değil. Atomda gerideyiz, köşeyi dönmek istiyoruz, yol gaz. Bu noktada, nükleer santrallerin inşası sırasında gaz düzenlemesinin bile iyi olmadığını belirterek, sahip olduğumuz şeylere sadık kalmalıyız.

Son hükümetin enerji sistemi yatırımlarında uyuyakalıp uyuyakalmadığı sorusuna ise, Alman elektrik santrali patladığında enerji sisteminin şoklara dayanabilmesinin son derece pahalı olacağını söyledi.

Peki sağlık uzmanı, sağlık sektöründeki yolsuzluğu ve kanatçıkların kaldırılması gereğini eleştirirken anlaştığı Pirty'den 2021'de neden ayrıldı? Bunun nedeni Yeşil Anlaşma değildi, ancak covid salgını sırasında kendisine göre gereksiz olan bazı düzenlemelere karşı çıkmasıydı.

Ormanda yürüyüş sırasında elimi kaybettim, ayrıca zorunlu değil gönüllü bir pranga arıyordum, diye hatırladı Dostl.

Stilo! Çek siyasi haritasında boş bir noktayı doldurdu

Yüzde onluk oy artışı Fial hükümetine yönelik referandumun sonucudur. Dostl'a göre, başlangıçta Avrupa seçimleri için kurulan Stailo! bölgesel koalisyonu için müzakerelerin şu anda devam etmesinin nedeni de bu. Daha sonra bölgesel ve senato seçimlerine de devam edileceğini söyledi.

Stailo'ya paranız var! her yıl sonbaharda yapılan parlamento seçimlerine kadar da sürdü.

Koalisyon Stailo! Dostl'a göre Çek siyasi haritasında solun bugün hatalı olduğu boşluğu doldurdu. Solcu ama ilerici olmayan geniş bir insan grubuna ulaştık. Biz mesela sağlık sigortasını öderken birilerinin diş hekimi ve pratisyen bulmasına yardım etmesi, ameliyat beklememesi gereken insanlardan oluşan bir partiyiz. Bugün kimse bunu istemiyor, dedi.

Solcu olup olmadığı sorulduğunda, vergilerle ödenen kamu sağlık sisteminin, sağlık sigortası şirketleriyle yapılan şeffaf olmayan sözleşmeler şeklindeki iş araçları tarafından kullanılamayacağı anlamında solcu olduğunu söyledi.

Avrupa Parlamentosu üyesi olarak Dostl, dikkatini Brüksel ile sevgili Miroov ve Brdy arasında bölmeyi amaçlıyordu. Bunun nedeni ayrıca çocuklarımın küçük olması ve kızımın çoktan spor salonuna girmiş olması ve bu şansı kesinlikle ondan almak istemem, k Dostl. Ona göre seçmenden geri bildirim alabilmek için evde olmanız gerekiyor.

Brüksel'deki en önemli konusu yün ürünlerinin Yeni Zelanda ve Hindistan'dan Avrupa'ya iadesi olacak. Dostl, Çek Cumhuriyeti'nin de üretimin geri dönüşüne katılması gerektiğini, çünkü ülkenin 1949'dan bu yana bir üretim gücü olduğunu savundu.