Engelli çocukların ebeveynleri için kendinize ayıracağınız bir öğleden sonra altın değerindedir

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Klatovlu yedi yaşındaki Stela'nın psikomotor geriliği ve orta derecede zihinsel geriliği var. Arch, one, satın alma konusunda yardıma ihtiyacınız var. Konuşmayın ve küçük sesler çıkarmayın. Tanıdığım ve sevdiğim şeyleri ve insanları tanıdığım jestler, resimler yardımıyla iletişim kuralım. Stela yüz ifadeleri ve beden diliyle iletişim kuruyor. Ne olduğunu açıklayabilirim tatlım. Sekiz yaşında olduğu için en yakın arkadaşları olan annesi Jana Myslivcov'a sevgi dolu.

Kızım konuşulan sözcüklerde akıcıdır ve geniş bir pasif kelime dağarcığına sahiptir. Anlamak, nasıl göründüğünüzü bilen ve bilen bir şeydir. Anlıyorum ama hiçbir şey söylemiyor ve asla öğrenemeyecek. Ama Nadje en son ölecek, uvd.

Beynim henüz gelişmedi, dengem bozuldu. Beynin yanında beyin merkezi bulunur. Yani mikrosefali hastasıyım, bu da daha küçük kafatası anlamına geliyor. Hiçbir zaman normal bir çocuğun çevresi kadar büyümeyecektir. Hamilelik sırasında teşhis edilen doğuştan bir gelişimsel kusur.

Nevme, neden oldu bu, Jan'ın omuzlarında. Ancak büyük gücü sayesinde Stela bir yürüyüşe yol açtı. Vojt'un yöntem alıştırmaları yardımcı oldu. Harika fizik tedavi ve egzersizler sayesinde birbirine tutundu ve ona göre hareket etti. Motor beceriler zihinsel gelişimle bağlantılıdır. Motorik olarak hareket ettiğinde zihinsel tarafının da hareket ettiğini açıklıyor. Ergoterapi olmadan önce de hippoterapiden yararlanılıyordu.

Kısa mesafe koşusu değil, maraton

Artık kocasıyla birlikte mümkün olduğunca bekar kalmaya çalışıyor, böylece kendi kendine giyinip, tıkanıklıklardan kurtulabiliyor. Jan'a, onu büyüten annesi ve kayınvalidesi yardım etti. Bazen Jana'nın kendisi veya kendisi ve kocası için bir yere ihtiyacı vardır. İkisi birlikte bunun bir kısa mesafe koşusu değil, bir maraton olduğunu fark etti. Bu nedenle ikinizin de yalnız kalması gerekiyor, aksi takdirde kaçacaklar.

Ne zaman ekleyeceğimizi, ne zaman keseceğimizi bilmeliyiz. Sadece Stella'mız yok, Jet de iki sağlıklı çocuk verdi. Ayrıca, her ikisi de yan yurtta kalan kocasıyla tam teşekküllü bir ilişki. Yalnız kalmamak için birlikte vakit geçirmek gerekiyor ki bunu diğer annelerin yalanlarında da gördüm. Ortakları bunu vermediler. Anne, istatistiklere göre 10 babadan 8'inin bunu kaldıramadığını söylüyor.

Bu nedenle aile, yerel Poumav grubunun sunduğu yeni bir ev paylaşımı projesine katıldı. Bay Basitleştirilmiş ile ev sahibi ailelere yardım edin; bu, bir tarafta hasta çocuğu olan bir ailenin, diğer tarafta sözde ev sahibi ailenin bulunduğu, engelli bir çocuk için orijinal bir şekilde düzenlenmiş bir dinlenme hizmetidir. Onu düzenli olarak eve götürerek yardım etmeye karar verir. Ev sahibi aile daha sonra kararlaştırılan süre boyunca Sven dt ile ilgilenir.

Ev paylaşımı koordinatörü Jana Javorsk, ev sahibi için empati yeteneğini, hoşgörüyü, yararlılık ve kişinin yaşamını zenginleştirme duygusunu aktarmanın bir görev olduğunu söyledi. Başkalarıyla, bireyle veya aileyle vakit geçirmek isteyen herkes ev sahibi olabilir. Eğitim sırasında kademeli olarak giriş görüşmeleri, eğitim ve başlangıç organizasyonundan destek alacaklardır.

En zor şey engelli olduğunuzu kabul etmektir

Bu hizmetin hedef grubu 3 ila 15 yaş arası zihinsel ve birleşik engelli çocuklardır. Çocuklarınızla birlikte yeni bir ortamda, aileniz olmadan kendinizle ve kendi dünyanızla yeni bir ilişki içinde yaşam deneyimleri kazanacaksınız.

Ebeveynleri için ev paylaşımı, günlük yaşama ara verme, işleri halletme, yalnız olmadıklarını anlama fırsatı anlamına geliyor. En zor şey kabul etmektir. Biz ne yaptık? Bu gerçeği, başta Jan Myslivcov olmak üzere iki kişiyle içtiğimiz aşamadayız.

Onlara göre bu değişimler yaklaşık o yıllarda sürüyordu. Ondan önce, o ve kocası hem klasik hem de alternatif tıbbı, akupunkturu, kadın tıbbını, gıda takviyelerini, özel tıbbi çalışmaları denediler; bildiğiniz gibi kadınlardan birine ve hatta medyumlara yardım ettiler. Sokmuyorlar, yapamıyorlar, sadece ilerleme kaydetti. Taraf tutarsanız, sonunda bunun bir işe yaramadığını göreceksiniz, diye ekliyor.

Klatovy ve Poumav'ın diğer bazı kasabaları şu anda Pilsen bölgesinde ev paylaşımının geçerli olduğu tek bölgelerdir. Bilimsel araştırmalara göre zihinsel veya kombine engelli bir çocuk dünyaya getirmek oldukça stresli bir süreçtir. Çoğu zaman günlük destek sağlamaları gerekmez veya yalnızca minimum düzeyde destek sağlamaları gerekir. Bu nedenle, kendileri ve ailenin geri kalanı için ayırabilecekleri haftada bir öğleden sonra bile ağırlığınca altın değerindedir. Ve bana Javorsk'a bir ev paylaşımı şarkısı verebilirler.