Bir tanıdıkla soygun planlıyorlardı, polis yargılanıyor. Ben sadece ortalığı karıştırıyordum, o kendini savunuyor

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Bugün yirmi yaşındaki Antonn Fejtl anabolikler hakkında her şeyi biliyor. Hakime, yıllar önce vücut geliştirmeci olmak istediğimde onlarla başladığımı söyledi. Ancak ikisi de kasanın parayla dolu olduğu söylenen evin bodrum katını doldurduklarını kesinlikle yalanladı.

Karlovy Vary'de hırsızların değerli eşyalarını çaldığı ancak kasaya ulaşamadıkları bir evin soyulduğuna dair bilgi alan 40'lı yaşlarındaki David Czarkowski, geçen yıl yaz sonunda Fejtel'in peşine düşmüştü.

2023 yılında iş yerindeki birinden çalınması gereken mülkü öğrendim. Soyulduğunu, değerli eşyaların, saatlerin ortadan kaybolması gerektiğini söyledi. Bu yüzden içinde nakit para olan bir kasa olması gerektiğini düşündü. Czarkowski, ne kadar olduğunu söylemedi ancak milyonlarca olması gerektiğini söyledi.

Baş temsilciye göre Czarkowski ayrıca evin güvenliği, sahipleri hakkında bir şeyler ve kasada en az 20 milyon kron olduğu gerçeğini de öğrendi. Dosyaya göre Czarkowski daha sonra konuyu Fejtl ile tartıştı.

Ambalajda, sadece bu konuda kavga etmedikleri, aynı zamanda evin nasıl hacklenebileceği hakkında da bilgi vermeye başladıkları iddia ediliyor. Evin ortak sahibinin kaderi konusunda aktif olarak anlaştılar. 27 2023'te birlikte binayı incelediler, evin çevresinde ve yollarda kamera olup olmadığını öğrendiler, merkezi koruma masası çalışanlarının varış saatlerini değerlendirdiler. Yaşlı bir vatandaş olan Roman Ustek, doğru zaman gelene kadar, özellikle de kocanın evden ayrıldığı zamana kadar, en uygun erişim yolunun mülke bir çit olacağına karar verdiklerini anlattı.

Ona göre erkekler eşlerini keçiye götürmeyi ve o da onlara nerede kalacaklarını söylemeyi planlıyordu.

Arabasında dinleme cihazı vardı

Polis memurunun özel aracında ne konuştuklarını polis gördü. Ayrıca telefon dinleme cihazları da yerleştirildi.

Her iki yargıç da duyduklarından hiçbir şey kastetmediklerini iddia ediyor. Sadece birbirleriyle övünüyor ve hayal kuruyorlardı. Bunu muhtemelen yapabilecek insanları tanıdığım konusunda David'in önünde bocalamış olabilirim. David, kuş kıza evlenme teklif etmek istediği güzel bir yer aradığını söyledi. Onu görmeye gittik ve bunu yaparken de o evin önünden geçtik. Biz de teorik olarak nasıl vaftiz edilebileceğinden bahsediyorduk. Bana mülk hakkında bilgi almanın yolu hakkında bilgi verdi. Yaklaşık iki gün sonra listenin en altından çıkıp çıktısını aldım, sonra da aklımdan çıkardım. Sonra umv arabaları var. Hiçbir ödeme yapmadık, polis memuru Fejtl bugün bizi ziyaret etti ve ifade vermedi.

Czarkowski çalınan evi başka birinden öğrendiğini doğruladı. Konusu kim olursa olsun cezalandırmayacağım, onu tehlikeye atmak istemiyorum. İlk defa yedi aydır tutukluyum. Paradan ve arabadaki teorik hırsızlıktan bahsederken, birbiri ardına şakadan ibaretti. Benim önüme, onun önüne çıkmak istiyordu. Kesinlikle bir hata değildi. David Czarkowski, hiçbir şeyi takip etmedik, bunu yapacak kimseyi aramadık, diye savundu.

Mahkeme tanıkları dinlemeye devam edecek. Suçlamalar risk altında ve 15 yıl hapis cezası var. Her iki adam da gözaltında.