Amir hastalık iznindeyken depoda fazladan para kazandı, mahkeme onu suçlamalardan beraat ettirdi

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Amir Petr H. bugün mahkemede, iş göremezlik döneminde başka bir işe gittiğim için Hizmetler ve İşletmeler Sendikası başkanından özür dilemek istediğimi ancak o sırada gerçekten hasta olduğumu söyledi. suçlu değil.

Mahkemeye göre amir öncelikle tezgahla ilgili olarak harekete geçti. Kendisine verilen faaliyeti işverenin izni olmadan gerçekleştirdi. İş göremezlik döneminde lebno rejimi gelişmedi. Hastalık izninin ne zaman verildiği ve depoda vardiyalı çalıştığı açıkça kanıtlandı. Bu biraz şüpheli. Ancak benim için hastanın sağlık durumundan şüphe duyduğunu hissettiğim doktorun ifadesinin verilmesi gerekiyordu. Sanığın bariz sağlık sorunlarının hiçbiri açıklanmadı, hakimin kararını açıkladı.

Karar nihai değil. Küme düşen kıdemli, görevden alınmayı bekleyen haciz tutarını korudu, amir de karşılığında hacizden vazgeçti.

2022 yılında ve yaklaşık üç yıl önce amir sırt ağrısı ve mide bulantısı nedeniyle birkaç hafta çalışamıyordu. Cezaevinde çalışmaya gitmedi, hastalığı süresince %100 maaş tazminatı aldı. Ancak hastalığı, cezaevi editörünün bilmediği bir işe gitmek için zaman ayırmasına engel olmadı. Pilsen'deki büyük bir e-mağazada depo çalışanıydı.

Hastanede evde olduğu süre boyunca orada birkaç vardiya çalıştı. Bu tür bir çalışma yapmak için editörden izin almak istedim ama bir türlü başaramadım. Benim hatamdı, kısa sürede editör el değiştirdi. 44 yaşındaki adam, hapishanedeki bir çocuğun dörtte birinin bile başka bir yerde çalışmaya gittiğinin açık bir sır olduğunu söyledi.

Şaraptan sorumlu kıdemli müdür yardımcısı, ağustos ayında fiziksel olarak çalışamayınca ve 2020 yılında sırt ağrısı nedeniyle evdeyken depoda çalışmaya gittiğini iddia ediyor.

Depo operatörü olarak 11 vardiya 7,5 saat çalıştım. Balyaların manuel montajı ve hazırlanan kapların manuel çalışmaları ile ilgili çalışmalar yapıldı. Çalışamayacak hale gelince yaşlı doktora giderek durumunun iyileşmediğini söyleyen Roman Ustek, ilk ölüm vakasını anlattı.

Geçen yıl amir baş ağrısı ve mide bulantısı nedeniyle 2,5 ay iş göremez hale geldi. Milletvekili, o sırada depoda 42 vardiya çalıştığını ve bu sırada paketler, arabalar ve malzemelerle ilgilendiğini söyledi.

Rapora göre amir, hastalığı sırasındaki maaşları için haksız yere 100.000 kron tutarında tazminat talep etti.

Savcı, amir için dolandırıcılık suçundan şartlı ve para cezası verilmesini ve kodun işveren tarafından değiştirilmesini önerdi. Ona göre onun için simüle etti.

akıl kanıtlanmadı, sert bir savunmacı

Zavallı adamın sargıyı taklit etmesine şaşırdım. Tıbbi belgelere göre müvekkilin uzun süredir ayak sorunları mevcut olup işi yapamayacağını beyan etmiştir. Savunma avukatı, Lka'nın kendisine amir olarak kullanılmayan psikotrop ilaçlar verdiğini savundu. Ona göre akıl ispatlanamamıştır ve sanığın beraatını teklif etmiştir.

Petr H. hakime, sorunların 2012'den bu yana devam ettiğini, 2014'te ise durumun tersine dönmesi nedeniyle rehabilitasyona son vermek zorunda kaldığını anlattı. Hiçbir şey baş ağrıma yardımcı olmadı. Onlar yüzünden evliliğe sürüklendim. Saldırılardı bunlar, saniyelerden iki güne kadar sürdü, artık bende yoktu. Neden bu kadar uzun süredir seyyar satıcılık yapıyorum? Hasta, profesyonel bir doktor tarafından muayene edilmesinin uzun zaman aldığını açıkladı.

Hakim, kontrol altında olsaydı gardiyanlık görevini yerine getirmek zorunda kalmayacağını belirtti. Böyle bir durumda cezaevine giremezdim, cezaevinin ve oradaki meslektaşlarımın güvenliğini tehlikeye atmış olurum. Depoda kimse bunu kontrol etmedi. Doping yapınca orada başardım, hafif işler yaptım. Tarayıcıyı aldım, kuralda kalan iki şeyi taradım ve diğerlerine boş kalsın diye başka bir yere koydum. Bütün gece yaklaşık yedi ya da sekiz kilometre yürüdüğümü söyledim ona.

Süpervizörün uygulayıcısı, eğer çalışan diğer süpervizörleri tanıyor olsaydı, hepsini iş göremezlik durumuna düşüreceğini söyledi.

2020 yılında süpervizör sırt ağrısı nedeniyle evdeydi. Sakin bir rejimi vardı. Laka, hasta bunu kaldırabildiğinde beni makul bir yürüyüşe çıkarın, belki 200 veya 300 metre, ama kesinlikle beş kilometre değil, dedi. Birisi karşısına çıktığında onun sandığı kadar gerçek olup olmadığını anlayamayacağını belirtti. Baş ağrısı ve mide bulantısı için de aynı şey geçerli. Ben Li dedektörü değilim, diye belirtti Ika.