Almanlar ilk kez öğrencileri Domazlicka Hastanesi'ne uygulama için gönderiyor

Deniz Siyahi

Global Mod
Global Mod
Maaş koşullarının iyi olması nedeniyle bunlardan altısı Bavyera'da çalışmak üzere ayrıldı ve Çek tarafında onları bulmak sorun oluyor. Justyna ve grubundan arkadaşlarının da geride kalmasını beklemeyin. Muayenehanesi, Plzeň bölgesi ile Hastane arasında, çocuk koğuşu bulunmayan Bad Ktzting'deki kadın doğum uzmanı uzmanıyla yapılan anlaşmanın sonucudur.

Kız öğrenciler için bu, zorunlu staj almak üzere Almanya'nın iç kesimlerine gitmek anlamına geliyor. Öyleyse Domalice'de tamamlama fırsatından yararlanın. Almanya'da kız öğrenciler hastanelerde veya yaşlı bakımevlerinde hemşire olarak çalışıyor. Temel bir tıp eğitimine sahipler, ancak Ktzting'deki çevrede bir yıl daha eğitim alarak niteliklerini burada pratik hemşire seviyesine yükseltiyorlar. Domalick hastanesinin baş hemşiresi Jana Boukov, bunun için farklı işçiler üzerinde pratik yapmanız gerektiğini açıklıyor.

yoğun bakımda, cerrahide, dahiliye alanında veya aşağıdaki alanlarda pratik yapabilecek hale gelinceye kadar çarklar döner. Ancak en yakın pediatri bölümü, Ktzing'deki okulun da bağlı olduğu Cham bölgesindeki uzun mesafe uzman lisesi müdürü Winfried Ellwanger'a çok uzaktaki Regensburg veya Lansdshut'tadır.

Sözleşme yılda 30 öğrenci göndermeye izin veriyor

Bu nedenle geçen yıl komşularımıza başvurduk; çocuk hastaların çok iyi düzeyde olduğu Plzeň bölgesi ve Domalická hastanesi, diye açıklıyor. Bu yıllarda her türlü stajı tamamlamak zorunda olan 25 kız öğrenci bulunmaktadır.

Bu arada, içlerinden beşi Domalice'de pediatriyi seçmiş ve görünüşe göre bir yıl içinde onlardan çok daha fazlasını görmüşsünüz. Amacımız tüm kız öğrencilerin burada staj yapması, gelecekte iş birliğinin diğer alanlara da genişleyeceğini göz ardı etmiyorum. Winfried Ellwanger, örneğin Cham'da fizyoterapi alanında uzun vadeli başvuru sahiplerini davet ediyoruz, dolayısıyla bu fırsat sunuluyor, diye ekledi.

Mevcut sözleşme, Almanya'dan her akademik yılda en fazla beş olmak üzere 30 öğrencinin Domalice'ye pratik yapmasına izin veriyor. İlk yaz yılında beş kişi oldukları için her iki tarafın da bireysel pratik yapması uygundur. Bu yüzden onlara teker teker gelecekler, diye ekliyor Jana Boukov.

Daha sonra birinci öğrenci uygulamayı övdü. Burada çok memnunum. Güzel bir ortam, ekip beni karşıladı ve küçük çocuklarla çalışmaktan keyif aldım. Yoğun bakımda hemşire olarak çalışmak istediğim için uzun süreli bir işe girdim. Ama şimdi görüyorum ki Justyna Vrsova için çocuklarla da çalışmaktan çekinmeyeceğim. Polonyalı doğduğu için hastalarla iletişim kurmaya çalışıyor, biraz sağduyusu var.

Ayrıca stajınızı Domalice'de tamamlayacaksınız.

Çarkların işbirliği ve sınır ötesi tatbikat bölgede iki istisna dışında mevcut değil. Peki ya örneğin, Bavyeralı altmışlıların şu anda ilerlediği yönde değil, ters yönde gerçekleşen uygulamalara ne dersiniz? On yıldan az bir süredir Bavyera'da çalışmak için örneğin Domalice'deki Merkezi Meslek Okulum var. Son iki yılda, ortak şirketlerde her zaman bir hafta olmak üzere altı ayda bir mekanik-seizova kursunu tamamladım; burada hem becerilerimi hem de bir CNC makinesi programlama veya hidrolik ve pnömatik alanında mesleki becerilerimi geliştiriyorum. editör Zdeka Burkov.

Eğitimimin sonunda iki hafta Bavyera'da kaldım. Stajların Berufsschule Cham'daki ortakla yapılan işbirliğinin sonucu olduğunu ekleyerek, genellikle sesin bir ila sekiz k arasında olduğunu ekliyor. Tam on iki yıllık bir ortaklığın ardından Wheels, Alman çocukların Çek Cumhuriyeti'ndeki muayenehanesini kurmaya çalışıyor ve Zdeka Burkov'a göre bu, altı ay içinde işe yarayabilir.

Bavyera'da yarım yıl boyunca kapsamlı bir staj programının yanı sıra İsviçre'deki Merkezi Meslek Yüksekokulu ve Merkezi Meslek Yüksekokulu da var. Uygulama projesi on yıldır köpek üzerinde çalışılıyor ve Almanya'daki üniversitesi ve otomotiv mekaniği ve elektrik mühendisliği, köpek inşaatı alanları, turizm ve sosyal hizmet gibi çarkları olan birçok alanın öğrencileri tarafından yayınlanıyor. Bazen antrenmanlara kendi arabasıyla giden Kola editörü Jaromr Kol, haftalık antrenmanlar için orada kalın, her zaman yaklaşık iki ila altı çocuk oluyor, diye açıklıyor.